OG rozpocznie dziś swoją przygodę z zamkniętymi kwalifikacjami do DreamHack Masters Spring. Międzynarodowej drużynie w drodze po awans na główny turniej towarzyszyć będzie Nikolaj „niko” Kristensen.

26. lutego OG zakomunikowało, że przesunęło Nathana „NBK” Schmitta na ławkę rezerwowych. Decyzja była efektem słabych wyników drużyny w minionych miesiącach i nie powinna nikogo dziwić. Dziś nadal nie wiemy, kto na stałe zajmie miejsce, które dotychczas należało do Nathana, natomiast organizacja poinformowała, że do zamkniętych kwalifikacji DH Masters Spring 2021 przystąpi z Nikolajem „niko” Kristensenem, który niedawno przestał być częścią podstawowej piątki Heroic.

Warto podkreślić, że dosłownie kilka dni temu portal HLTV przedstawił doniesienia, z których wynikało, że niko prowadzi zaawansowane rozmowy z OG o możliwym stałym angażu. Wygląda więc na to, że wszystko jest na ostatniej prostej, skoro Duńczyk zagra z ekipą Aleksiego „Aleksib” Virolainena o slota na liście uczestników DreamHacka Masters.

W pierwszym spotkaniu eliminacji, które wystartuje już dziś o godzinie 17:00, podopieczni Caspera „ruggah” Due zmierzą się z Nordavind. Grono Kevina „HS” Tarna dostało się do tych rozgrywek z otwartej drabinki i z pewnością będzie chciało zaskoczyć skład, w którym doszło do zmiany zawodnika.

Dywizja CS:GO w OG prezentuje się teraz następująco:

  • Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Jordan Issa „ISSAA” Murad
  • Denmark Valdemar „valde” Vangså
  • Poland Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Denmark Nikolaj „niko” Kristensen – stand-in
  • Denmark Casper „ruggah” Due – trener