F1KU zagra na BLAST Premier Fall Groups. Zespół Polaka po zwycięstwie z Astralis przypieczętował swój awans na turniej w Kopenhadzę z pulą nagród 425 tysięcy dolarów.

Mamy pełne prawo zachwycać się grą OG po BLAST Premier Fall Groups 2022. Mimo że ekipa F1KA trafiła do naprawdę turniej grupy, to pokazała się w niej z zaskakująco świetnej strony. Po przysłowiowym meczu na przetarcie z Complexity Europejczycy stawili czoło FaZe, które uchodziło w tym pojedynku za ogromnego faworyta. Mistrzowie Świata nie byli jednak w stanie zatrzymać drużyny przewodzonej przez nexę i ta w następnej kolejności przystąpiła do spotkania z Astralis o bezpośredni awans na finały BLAST Premier Fall.

Duńczycy także nie dali jednak rady poskromić reprezentantów OG. Astralis mające z tyłu głowy kluczowe pojedynki w czwartej i zarazem ostatniej rundzie otwartych kwalifikacji do RMR, wyglądali mizernie na tle F1KA i spółka i finalnie ulegli szybko wynikiem 0 do 2. Zwycięstwo z ekipą gla1ve’a pozwoliło europejskiej formacji zabezpieczyć swój udział na finałach BLAST Premier Fall w Kopenhadze, na których z pewnością zobaczymy już także NAVI oraz Team Liquid.