Nikolaj „niko” Kristensen pozostał w składzie OG na ESL Pro League S13. Międzynarodowa formacja jeszcze dziś rozegra pierwszy mecz w tych zmaganiach.

Dla Nikolaja „niko” Kristensena poprzedni sezon był bez wątpienia najlepszym w karierze. Razem z Heroic przebił się na najwyższy poziom. Zaczął od wygrania HomeSweetHome 5 i LOOT.BET/CS S6, a następnie cieszył się z jeszcze ważniejszych osiągnięć, którymi były zdobyte trofea ESL One Cologne i DreamHack Open Fall.

Po tym świetnym okresie nadeszła jednak „zadyszka”. Zespół przestał wyglądać już tak dobrze, a po przerwie zimowej zaliczył dwa rozczarowujące występy – w ramach cs_summit 7 IEM Katowice 2021. Drużyna postanowiła zatem dokonać zmian, które dotknęły niko. Rifler z Danii pod koniec lutego znalazł się na ławce rezerwowych, lecz nie posiedział na niej zbyt długo. Zainteresowało się nim bowiem OG, które po licznych niepowodzeniach w minionych miesiącach odsunęło Nathana „NBK” Schmitta od podstawowej piątki.

Międzynarodowa ekipa zaproponowała Nikolajowi wspólną przygodę w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Spring 2021. Ostatecznie paczka prowadzona przez Aleksiego „Aleksib” Virolainena nie zrealizowała celu, ponieważ nie zgarnęła slota w głównym wydarzeniu, natomiast i tak chce dalej współpracować z Kristensenem. Przystąpi z nim do potyczek w ESL Pro League S13, co może zwiastować dłuższy angaż niko, o którym według HLTV obie strony niedawno rozmawiały. Być może aktualnie dopinane są jeszcze szczegóły i dlatego klub przedstawia Duńczyka jako stand-ina.

Pierwsze spotkanie OG w 13. edycji EPL-a odbędzie się dziś o godzinie 19:00. Przeciwnikiem podopiecznych Caspera „ruggah” Due będzie niemieckie BIG. Transmisję z tego pojedynku z polskim komentarzem znajdziecie pod tym adresem. 

Dywizja CS:GO w OG prezentuje się teraz następująco:

  • Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Jordan Issa „ISSAA” Murad
  • Denmark Valdemar „valde” Vangså
  • Poland Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Denmark Nikolaj „niko” Kristensen – stand-in
  • Denmark Casper „ruggah” Due – trener