OG już z mantuu w składzie rozpoczyna Roobet Cup 2022 od porażki. Zespół dwójki naszych rodaków nie był w stanie dziś poskromić dobrze wyglądające FaZe.

European Union OG 0:2 FaZe European Union

  • Dust2 – 8:16
  • Overpass – 14:16

OG ma za sobą niewątpliwie udany turniej w Portugalii. Zespół nexy zakończył zmagania na BLAST Premier Spring Finals na etapie półfinału, pokonując m.in. NAVI oraz ENCE. Europejska formacja wciąż ma jednak coś do udowodnienia, bowiem według wielu dobra postawa podopiecznych ruggaha w Lizbonie spowodowana była głównie kapitalną formą indywidualną degstera, który na czas wiosennych finałów BLAST-a zastąpił mantuu ze względu na jego chorobę.

Już z mantuu w składzie OG ponownie sprawdzić mogło się dziś. Na ekipę dwójki naszych rodaków czekał niełatwy rywal w postaci aktualnych Mistrzów Świata. Chociaż to FaZe było w tym pojedynku niewątpliwie faworytem, to drużyna przewodzona przez karrigana nie była ostatnio w najlepszej dyspozycji, co ukazują najlepiej jej wyniki.

Jeżeli ktoś jednak myślał, że FaZe popada w kryzys, to ekipa karrigana rozwiała dziś raczej wszelkie wątpliwości. Reprezentanci amerykańskiej organizacji spisali się doskonale w starciu z OG i bez specjalnych problemów triumfowali na start Roobet Cup 2022. Teraz formację mantuu i F1KA czeka więc mecz eliminacyjny z Entropiq, który zadecyduje o tym, która z tych dwóch drużyn pożegna się z turniejem.