Po niezliczonej ilości plotek, domysłów, doniesień i raportów, stało się – OG potwierdziło swój zespół w Counter Strike: Global Offensive. Znalazł się w nim Mateusz „mantuu” Wilczewski.

Już od dawna było wiadomo, że organizacja która niejednokrotnie osiągała ogromne sukcesy między innymi w innym tytule Valve, Dota 2, pragnie wejść do świata CSa. Na początku pojawiły się pogłoski o pozyskaniu Aleksibego, który po wylocie z ENCE pozostał bez zespołu. Następnie można było usłyszeć o dołączeniu NBK, i valde do Fina. Ostatnie plotki i raporty, zwłaszcza ten wykonany przez HLTV.org donosiły o tym, że piątkę dopełni Brytyjczyk polskiego pochodzenia – mantuu. Dzisiaj w końcu doszło do potwierdzenia wspomnianych domysłów.

Tak prezentuje się w pełni drużyna OG:

  • France Nathan „NBK” Schmitt
  • Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Jordan Issa „ISSAA” Murad
  • United Kingdom Mateusz „mantuu” Wilczewski

Na pierwszy rzut oka naprawdę trzeba przyznać, że jest to wybuchowa mieszanka. Były członek ENCE niejednokrotnie udowodnił, że jest w stanie poprowadzić swój zespół bardzo daleko. Wiele razy występował w finałach, między innymi na IEM Katowice 2019. Na kilku z nich zatriumfował, tak jak chociażby na BLAST Pro Series w Madrycie. Czy uda mu się poprowadzić OG do podobnych sukcesów?

Skład naprawdę zapowiada się interesująco. Posiadając w szeregach takich weteranów jak NBK, ekipa mantuu powinna lepiej sobie radzić w bardziej stresujących sytuacjach. Na scenie posiadamy dwa międzynarodowe mixy, które dobrze sobie radzą na turniejach najwyższej rangi. Są to FaZe Clan i mousesports. Czy OG będzie trzecią z nich? Na razie trudno powiedzieć, ale mamy na to wielkie nadzieję.