OG będzie miało w czym grać po wakacjach. Formacja Macieja „F1KU” Miklasa poleci do Australii na wydarzenie ESL Challenger.

OG w maju postanowiło dokonać zmian w dywizji CS:GO. Organizacja przesunęła na ławkę rezerwowych Valdemara „valde” Vangså oraz Nikolaja „niko” Kristensena. Wspomniany duet zastąpili Maciej „F1KU” Fiklas i Adam „NEOFRAG” Zouhar. Odświeżony zespół zaraz po ogłoszeniu udał się do Dubaju na pierwszy wspólny turniej – Global Esports Tour, w którym zajął 3/4. miejsce. Ten sam wynik osiągnął później w Lizbonie w ramach finałów BLAST Premier Spring, w których występował z Abdulkhalikiem „degster” Gasanovem.

Podany snajper zaprezentował się w tych zmaganiach z bardzo dobrej strony. Zachwycił swoją dyspozycją nie tylko społeczność, ale też samą drużynę, w której początkowo miał być jedynie tymczasowym zmiennikiem Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Ostatecznie przejął jego slota na stałe.

Obecnie trwa przerwa wakacyjna dla graczy. Wszyscy z czołówki nabierają sił na kolejną część sezonu 2022. OG wróci do akcji podczas wydarzenia BLAST Premier Fall Groups, którego start zaplanowany jest na 19. sierpnia. Dodatkowo dziś do sieci trafiła informacja o zaproszeniu ekipy F1KA na LAN-owe potyczki ESL Challenger Melbourne z pulą nagród wynoszącą równe $100 000. W Australii łącznie ma się pojawić 8 składów, z czego większość już znamy.

  • Australia ORDER
  • Australia VERTEX
  • Russian Federation Entropiq
  • United States EG.PA
  • China Wings Up
  • European Union OG

Zawody rozpoczną się 2. września. Miniona edycja miała miejsce w Walencji, w której przed swoją publicznością z pucharu cieszyło się Movistar Riders.