To już pewne! We wrześniu będziemy mogli fascynować się występem przynajmniej jednego Polaka na europejskim turnieju RMR. Awans na imprezę zabezpieczyło sobie bowiem OG.

Za nami pierwsze otwarte kwalifikacje do turnieju RMR. Choć początkowo wydawało się, że są one dosyć szczęśliwe dla Polaków, albowiem na swojej drodze AGO rozgromiło SAW, a 9INE pokonało gładko Eternal Fire, to finalnie z awansu nie może cieszyć się żaden zespół znad Wisły, a jedynie polski rodzynek występujący w OG – F1KU.

Awans OG na turniej RMR nie przyszedł jednak wcale gładko. Drugiego dnia otwartych eliminacji ekipa F1KA uległa Falcons w związku z czym spadła do drabinki przegranych. W niej europejska formacja z łatwością pokonała już jednak BLUEJAYS, a następnie portugalskie Portuguese Family, co dało ostatecznie drużynie naszego rodaka upragnione miejsce w wydarzeniu Regional Major Rankings.

Choć awans OG na turniej RMR nikogo nie powinien dziwić, to jednak warto docenić fakt, że ekipa F1KA zabezpieczyła sobie miejsce w wydarzeniu już podczas pierwszych otwartych eliminacji, co nie udało się m.in. Astralis czy Fnatic, którzy przegrali odpowiednio z Aurorą oraz wspomnianym wcześniej Falcons.

European Union OG 2:0 Portuguese Family Portugal

  • Vertigo – 19:16
  • Dust2 – 16:8