Andreas „Xyp9x” Højsleth oficjalnie ogłosił, że tymczasowo robi sobie przerwę od rywalizacji na najwyższym poziomie, zwalniając jedno miejsce w składzie Astralis.

Od wczoraj wszyscy fani Counter-Strike słyszą o rzekomym odejściu Andreasa „Xyp9xa” Højsletha z Astralis. Przed chwilą duński zawodnik ogłosił, że podobnie do swojego kolegi z drużyny, musi sobie zrobić przerwę. Powodem tej decyzji również okazał się nadmierny stres oraz wypalenie zawodowe, które doprowadziły to potężnego spadku motywacji. Gracz opublikował oficjalne oświadczenie, w którym napisał:

Z przykrością stwierdzam, że czuję wypalenie/symptomy stresu nawiedzające mnie od wielu miesięcy. Przyszedł czas wziąć niezbędną dla mnie przerwę i znaleźć motywację aby wrócić do gry dla Astralis. Wszyscy wokół mnie zrobili wiele rzeczy aby tego uniknąć, i nie życzę sobie niczego innego niż pozostać w grze bez przerwy, ale jest to moment, w którym trzeba zadbać o moje zdrowie, dlatego otrzymałem zwolnienie chorobowe od Astralis.

Chciałbym bardzo podziękować moim kolegom z drużyny, organizacji Astralis i wszystkim z mojego otoczenia, którzy mnie wspierali. Nie wiem kiedy wrócę ale liczę, że moi fani zrozumieją tą trudną decyzję.

Organizacja ogłosiła również kto zastąpi miejsce Xyp9xa. Wcześniej informowaliśmy, że Astralis weszło w rozmowy z Vitality w celu wypożyczenia Alexa „ALEXA” McKeena, lecz transfer nie doszedł do skutku. Dlatego w najlepszej drużynie na świecie zobaczymy Marco „Snappi” Pfeiffera – dwudziestodziewięcioletniego gracza, którego możemy kojarzyć z Heroic. Obecnie zajmował w niej miejsce na ławce rezerwowych, a ostatnio mogliśmy go oglądać w lidze FLASHPOINT. Warto jednak zaznaczyć, że Snappi będzie częścią Astralis wyłącznie do 1 lipca, gdy do składu będzie mógł wejść Patrick „es3tag” Hansen.