Jeszcze przed kilkoma tygodniami zagrał z zespołem w Bukareszcie i był o krok od wystąpienia na Majorze. Dziś niestety przygoda Filipa „tudsoNa” Tudeva z Anonymo dobiegła końca.

tudsoN został przeniesiony na ławkę rezerwowych Anonymo tuż po zakończeniu europejskiego turnieju RMR, gdy publicznie wyznał, że cierpi diplopię. Jest to schorzenie medyczne dotykające gałki oczne, objawiające się podwójnym widzeniem. Tudev przyznał, że niejednokrotnie podczas gry dostrzegał dwie sylwetki, co jak można się domyślić, bardzo utrudniało mu grę.

Moje oczy samoistnie drgają, za każdym razem jak włączę przybliżenie w AWP, moje lewe oko ucieka i zaczynam widzieć podwójnie – widzę dwie sylwetki. Przez to pudłuję najłatwiejsze strzały w moim życiu. Nigdy nie byłem tak sfrustrowany w trakcie grania, zawsze byłem ostoją spokoju i pozytywnej energii – pisał na swoim Twitterze ówczesny snajper Anonymo.

Ostatnio tudsoN pochwalił się w swoich Social Mediach szczęśliwą nowiną, iż jego wadę będzie można wyleczyć operacyjnie. Po powrocie do zdrowia 22-latek nie będzie jednak kontynuował swojej gry w Anonymo. Z dniem dzisiejszym Filip przestał być bowiem zawodnikiem Anonimowych, co potwierdziła organizacja na swoim Twitterze. Według wcześniejszych przecieków następcą Tudeva w zespole Innocenta ma być Alan „Flayy” Krupa.