Sergey „⁠hally⁠” Shavaev i Rafael „⁠zakk⁠” Fernandes nie pojawią się na Majorze. Trenerzy Teamu Spirit i 9z zostali tymczasowo zbanowani przez ESIC oraz Valve za używanie coach buga.

Afera związana z coach bugiem powraca jak bumerang. Już jakiś czas temu ESIC informowało, że w niedalekiej przyszłości opublikuje raport, po którym na kilku trenerów  ponownie zostanie nałożony zakaz uczestnictwa w rozgrywkach esportowych na scenie Counter-Strike’a.  Dziś wiemy już, że mowa o trzech szkoleniowcach – hallym, zakku oraz nieoficjalnie peacemakerze.

ESIC na ten moment nie ujawniło oficjalnie nicków zbanowanych trenerów. Team Spirit i 9z wydali już jednak stosowne oświadczenia, by poinformować fanów, że na Majorze zabraknie ich szkoleniowców. Na taki ruch nie zdecydowało się natomiast Imperial. Według wcześniejszych raportów m.in. portalu Jaxon.gg to właśnie peacemaker jest trzecim trenerem z zakazem uczestnictwa w rozgrywkach na scenie CS:GO.

Sytuacja peacemakera może być jednak bardziej skomplikowana niż hallyego i zakku. Brazylijczyk miał wręcz nadużywać w 2020 roku coach buga na przeróżne sposoby. Obecny szkoleniowiec Imperial podobno był w stanie swobodnie poruszać się po mapie, co bez skrupułów wykorzystywał.