To już pewne – Michał „snatchie” Rudzki i Kamil „Sobol” Sobolewski będą reprezentować barwy Wisła All in! Games Kraków w sezonie 2022.

Przed Wiślakami prawdopodobnie najistotniejsze tygodnie w historii całej organizacji. Slot w fazie play-in IEM Katowice 2022 pozwala marzyć o najwyższych celach i tylko ciężka praca umożliwi im ich spełnienie. – możemy przeczytać w publikacji prasowej dostarczonej nam przez organizację. Z tego powodu Biała Gwiazda decyduje się na niemałe wzmocnienia przed nadchodzącym sezonem.

Wczoraj oficjalnie ogłoszono koniec współpracy z Kubą „Markosiem” Markowskim oraz Tomaszem „phr” Wójcikiem, z którymi zaledwie kilka miesięcy temu zespół zdobył tytuł ESL Mistrzów Polski. Dla organizacji był to największy sukces zeszłego roku, wszak przez całe dwanaście miesięcy jej reprezentanci nie byli w stanie zaistnieć na arenie międzynarodowej. Najlepszą ku temu okazję mieli podczas V4 Future Sports Festival, jednak zaprzepaścili ją przegrywając z teoretycznie dużo słabszymi drużynami.

Zgodnie z wczorajszymi plotkami, nowymi zawodnikami Wisły All in! Games Kraków zostali Michał „snatchie” Rudzki i Kamil „Sobol” Sobolewski. Oboje byli gwiazdami swoich drużyn w ubiegłym roku. Snatchie odbudował swoją formę jako snajper w barwach x-kom AGO i zaliczył krótki epizod w Anonymo, ostatecznie postanawiając o zmianie barw na sezon 2022. Z kolei Kamil „Sobol” Sobolewski był zdecydowanie najlepszym graczem drużyny MAD DOG'S PACT, którą poprowadził do zwycięstwa podczas zeszłorocznej Polskiej Ligi Esportowej.

Jeśli miałbym podsumować ostatnie pół roku, to mamy mieszane odczucia. Z jednej strony udało nam się wygrać ESL Mistrzostwa Polski po raz pierwszy w barwach Wisły i zapewnić sobie slot w prestiżowym turnieju IEM Katowice. Jednak z drugiej strony to tylko jeden z trzech zadań, jakie sobie postawiliśmy. Wewnętrznie czuliśmy, że to może być za mało, aby walczyć o większe cele – zaznacza. – Do naszej drużyny dołączają dziś “snatchie” oraz “Sobol”. Bez wątpienia są jednymi z najlepszych w kraju na swoich pozycjach, więc nie będzie dużych problemów przy wdrażaniu ich do zespołu. Mamy ustalony plan na najbliższe miesiące, który wierzę, że pomoże nam zbliżyć się do celów, których nie udało nam się spełnić w ubiegłym półroczu.

 – komentuje zmiany trener zespołu Mariusz „Loord” Cybulski

Zespół przed występem na IEM Katowice 2022 uda się na bootcamp, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.