Andrey „⁠B1ad3⁠” Gorodenskiy, trener formacji NAVI, potwierdził dłuższą współpracę z Viktorem „⁠sdy⁠” Orudzhevem.

Natus Vincere będzie kontynuowało grę z Viktorem „⁠sdy⁠” Orudzhevem. Współpraca będzie trwała przynajmniej do końca nadchodzącego IEM Major Rio 2022, który odbędzie się w listopadzie bieżącego roku. Śmiało możemy stwierdzić, że sdy nie zdejmie żółto-czarnej koszulki do końca roku. Szkoleniowiec drużyny powiedział – przed nami BLAST, ESL Pro League i później Major. Planujemy zostawić sdy na te turnieje, a potem podejmiemy decyzję co dalej. 

Przypomnijmy, że Viktor „⁠sdy⁠” Orudzhev trafił do NAVI po tym jak Kirill „⁠Boombl4⁠” Mikhailov został odsunięty od głównego składu przez problemy w życiu prywatnym. Viktor podczas swojego debiutu pokazał się z bardzo dobrej strony, pomagając drużynie wygrać BLAST Premier Spring Finals, a zaledwie miesiąc później NAVI zdobyło wicemistrzostwo na IEM Cologne 2022.

Jednak mimo dobrych wyników i przedłużenia współpracy, Andrey „⁠B1ad3⁠” Gorodenskiy wypowiedział kilka krytycznych słów w stronę Orudzheva. Według szkoleniowca, sdy odstaje od reszty składu pod kątem podejmowania decyzji – zarówno pod względem ich celności jak i szybkości. Jednak zauważa jego duży potencjał i twierdzi, że pod banderą NAVI może rozwinąć się w dobrą stronę.