Potwierdzają się kolejne doniesienia. Paweł „reatz” Jańczak oficjalnie staje się nowym zawodnikiem x-kom AGO na nadchodzący sezon.

Po półtorarocznej przygodzie Pawła „reatza” Jańczaka w barwach Illuminar Gaming, dwudziestosiedmioletni zawodnik dołącza do gniazda Jastrzębii. x-kom AGO zaprezentowało najprawdopodobniej przedostatniego nowego gracza.

Jańczak wraz z Illuminar Gaming osiągnął niemałe sukcesy nie tylko na polskiej scenie, ale również na arenie międzynarodowej. W trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy drużyna dwukrotnie wywalczyła tytuł ESL Mistrzów Polski, lecz zdecydowanie największym osiągnięciem było sensacyjne zwycięstwo Games Clash Masters we wrześniu 2019. Jednak trzeba przyznać, że rok 2020 nie obfitował w sukcesy jeśli chodzi o IHG, co poskutkowało przesunięciem całego składu na ławkę rezerwowych. Wszystko wskazuje na to, że skład, który wywalczył sobie awans na IEM Katowice 2021 Play-In przestanie istnieć.

Po prawie dwuletniej przygodzie w Illuminar Gaming rozstaję się z organizacją i przechodzę do x-kom AGO z czego bardzo się cieszę. Szybko udało mi się znaleźć nowy dom. Jeżeli chodzi o oczko, to jestem bardzo zadowolony z tego, że ich reprezentowałem. Poznałem świetnych ludzi, a czas który tam spędziłem w drużynie będę wspominać bardzo pozytywnie, chociaż wiadomo – bywały gorsze moment, ale taki jest już Counter-Strike i nawet w takim Astralis dzieje się wiele. – napisał Paweł „reatz” Jańczak w swoim oświadczeniu, dodając – Z całego okresu spędzonego w tej drużynie nauczyłem się najwięcej ze wszystkich moich poprzednich ekip, jakich grałem. Szczególne podziękowania kieruję tutaj od Janusz „Snax” Pogorzelski. Jest to zdecydowanie najlepszy gracz z jakim miałem okazje pykać i DZIĘKUJE CI ZA WSZYSTKO. No i jeszcze mój kochany Arek „Vegi” Nawojski, z którym spędziliśmy śmieszne chwile i wiem, że gdyby nie on, to zupełnie inaczej bym funkcjonował w tym wszystkim!

Najpierw z zespołem rozstał się Arek „Vegi” Nawojski, który po trzech latach powrócił do PACT. Teraz starą ekipę opuszcza Paweł „reatz” Jańczak, zasilając nowy zespół x-kom AGO, a z Jastrzębiami łączony jest również Karol „rallen” Rodowicz, który niemalże cały ubiegły rok spędził z dala od rywalizacji drużynowych. Warto dodać, że najprawdopodobniej Janusz „Snax” Pogorzelski również zostanie się z iHG dołączając do nowej organizacji Anonymo.

Obecnie skład x-kom AGO wygląda następująco:

  • Poland Damian „furlan” Kisłowski
  • Poland Maciej „f1ku” Miklas
  • Poland Michał „snatchie” Rudzki
  • Poland Paweł „reatz” Jańczak
  • Poland Mikołaj „minir0x” Michałków (trener)