Wczoraj zaprezentowano odświeżoną wersję mapy de_Cache. Później dowiedzieliśmy się, że jej oficjalna premiera nastąpi już 10 października.

Tuż przed finałem turnieju ESL One New York 2019 ujawniono jakie zmiany dotknęły mapę Cache. Pokaźna przebudowana obszaru bombowego A, dodatkowe okno na środku oraz kilka nowych podsadzek na bombsite B to tylko część ze zmian, które dotknęły układ mapy. Przede wszystkim lokacja dostała zupełnie nową szatę graficzną, która mocno przypomina postapokaliptyczne klimaty. Wygląd nie wszystkim przypadł do gustu i jak przyznał Joshua „steel” Nissan nasycenie kolorów może być trochę zbyt duże.

Pokazanie mapy tak wcześnie miała na celu zebrać odzew od profesjonalnych graczy oraz społeczności, aby przygotować ją na oficjalną premierę. Jednak kiedy ta ma nastąpić? Otóż już 10 października. Najprawdopodobniej będzie połączona z wypuszczeniem skrzynek z jubileuszowymi skinami. Konkurs na skórki związane z 20-leciem Counter-Strike'a został przedłużony do 7 października. Być może Valve planuje coś większego, gdyż w sieci pojawiały się plotki o operacji od osób, które odkopały niewykorzystywane nowe pliki gry.