Wisła All in! Games Kraków po prawie dwóch miesiącach ponownie może pochwalić się pełnym składem dywizji CS:GO. Biała Gwiazda znacznie odmłodziła zespół.

Wisła All in! Games Kraków weszła na esportowy rynek w październiku minionego roku. Przygarnęła pod swoje skrzydła ekipę Grzegorza „szpero” Dziamałka znaną jako Adwokacik, która bez większych treningów była w stanie awansować na V4 Future Sports Festival i zajść na nim aż do ćwierćfinału. Odkąd chłopaki otrzymali wsparcie od klubu mogli skupić się w pełni na CS-ie. Efekty były widoczne i mowa tutaj m.in. o wywalczeniu drugiej pozycji na debiutanckim LAN-ie WarmUP PGA, 3/4 miejscu w ramach ESL Mistrzostw Polski i zdobyciu slota w ESEA MDL.

Z biegiem czasu coś jednak w tym gronie zgasło. Słabe wyniki zaczęły pojawiać się coraz częściej, co doprowadziło do zmian, które dotknęły Kacpra „kap3ra” Słomę i Piotra „morelza” Taterkę, który sam postanowił opuścić Białą Gwiazdę. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że jeszcze Grzegorz „jedqr” Jędras żegna się z formacją i na zasadzie transferu przechodzi do Illuminar Gaming.

Na pokładzie pozostali zatem Grzegorz „szpero” Dziamałek oraz Wiktor „mynio” Kruk. Zdecydowali, że przyszła pora, aby przeprowadzić kilkumiesięczne obserwacje i na podstawie ich wyłonić nowych członków paczki. W międzyczasie do projektu w roli trenera dołączył Mariusz „loord” Cybulski. Dziś już oficjalnie wiemy, jaka trójka zasili organizację pochodzącą z Krakowa. Mowa o Olku „hades” Miskiewiczu, który ma za sobą przygodę m.in. w AVEZ ARCY, Dominiku „fanatyk” Barkiecie, czyli mniej znanym graczu stawiającym swoje pierwsze poważniejsze kroki w sporcie elektronicznym i Grzegorzu „jedqr” Jędrasie, który koniec końców w iHG nie spędził za wiele czasu. Za prowadzenie w zespole odpowiadał będzie najbardziej doświadczony zawodnik – szpero. Snajperkę przejmie natomiast hades, który jak wszyscy dobrze wiemy – świetnie sobie z nią radził grając w barwach Ośmiornic.

Po miesiącu intensywnych testów proces kompletowania zespołu możemy uznać za zakończony. Głównymi aspektami, którymi się kierowaliśmy, było zaangażowanie, dostępność oraz młody wiek nowych zawodników. Zdecydowaliśmy się postawić na hadesa, fanatyka oraz jedqra, który wróci do nas po krótkim epizodzie w Illuminar Gaming. Wszystkich łączą właśnie te trzy cechy – są młodzi, mocno zaangażowani i przede wszystkim mogą w pełni poświęcić się rozwojowi drużyny. Chciałbym zauważyć, że dostępność testowanych przez nas zawodników bardzo często była problemem. Duża część z nich wciąż się uczy i nie jest w stanie poświęcić na trening tyle czasu, ile drużyna potrzebuje, aby dojść do poziomu pozwalającego rywalizować na najwyższym poziomie” – powiedział Mariusz „loord” Cybulski, trener Wisły All in! Games Kraków

Niżej przedstawiamy skład Wisły All in! Games Kraków po testach:

  • Poland Grzegorz „szpero” Dziamałek
  • Poland Wiktor „mynio” Kruk
  • Poland Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Poland Dominik „fanatyk” Barkiet
  • Poland Olek „hades” Miskiewicz
  • Poland Mariusz „loord” Cybulski – trener

Warto podkreślić, że niestety nie będziemy mogli go zobaczyć  w barażach ESEA MDL, które startują 13. kwietnia z powodu blokady roszad na platformie ESEA. Razem z Dziamałkiem i Krukiem o utrzymanie się w lidze na następną edycję zagrają Piotr „morelz” Taterka, Paweł „byali” Bieliński i Patryk „ponczek” Wites.