W FurryFury UNGENTIUM zrobiło się jedno wolne miejsce. Paweł „byali” Bieliński opuścił drużynę prowadzoną przez Patryka „Sidney” Koraba.

Jeszcze w lipcu wydawało się, że podopieczni Macieja „Luz” Bugaja łapią dobrą formę. Zaliczyli bowiem naprawdę udaną fazę pucharową ESEA Advanced, w której zajmując 3. pozycję zapewnili sobie występ w relegacjach ESL Challenger League. Podczas baraży nie wykorzystali dwóch szans na awans, ale na szczęście pojawiła się trzecia, której już nie mogli zaprzepaścić. Triumfowali 2:1 nad EC Kyiv i znaleźli się w przedsionku ESL Pro League.

Następnie nadeszły jednak kolejne gorsze potyczki. Wiele przegranych kwalifikacji – w tym te najważniejsze, czyli RMR-owe oraz problemy na polskim podwórku przełożyły się na decyzję, którą dziś oficjalnie poznaliśmy. Paweł „byali” Bieliński przestał być częścią organizacji, z którą związał się w maju po krótkim okresie, w którym pomagał jej jako stand-in.

Mogliśmy się spodziewać takiego ogłoszenia, gdyż twitterowy profil – Leaki polskiego podwórka cs:go przekazał w tym temacie informację kilka dni temu. Do tego wczoraj FurryFury UNGENTIUM podczas ESL Mistrzostw Polski rozgrywało swój mecz bez byaliego. Zastępował go były reprezentant m.in. Impression – Patryk „ponczek” Wites, z którym zespół Patryka „Sidney” Koraba pokonał PGE Turów Zgorzelec.

Jeden z graczy UNGENTIUM Wojciech „Prism” Zięba zakomunikował, że więcej szczegółów dotyczących przyszłości dywizji mamy poznać wkrótce. Na razie formację będzie wspierał wspomniany wcześniej ponczek.

Skład FurryFury UNGENTIUM po rozstaniu z byalim wygląda tak:

  • Poland Patryk „Sidney” Korab
  • Poland Wojciech „Prism” Zięba
  • Poland Dominik „GruBy” Świderski
  • Poland Mateusz „m4tthi” Szambelan
  • Poland Maciej „Luz” Bugaj – trener