Organizacja Piotra „Izaka” Skowyrskiego oficjalnie potwierdza zapowiadany w doniesieniach ruch transferowy. Paweł „byali” Bieliński został nowym graczem Izako Boars.

Paweł „byali” Bieliński to jeden z tych zawodników, który nie potrzebuje przedstawiania. Zawodnik legendarnego Virtus.pro, który w 2014 roku wywalczył historyczne zwycięstwo w katowickim Spodku. Przez lata reprezentując rosyjską organizację podniósł kilka pucharów budując legendę Złotej Piątki w CS:GO.

Po odejściu z Virtusów, na stałe zagościł jedynie w jednej organizacji – AVEZ. Wraz z Ośmiornicami wywalczył sobie tytuł ESL Wicemistrza Polski oraz w szczytowym momencie 32. miejsce w rankingu HLTV. Na początku tego roku zebrał wokół siebie sklejkę o nazwie Styl Dunów, która napsuła sporo krwi topowym polskim organizacjom. Jako miks pokonali m.in. x-kom AGO czy Anonymo. Skład ten nie przetrwał próby czasu.

Byali jest zawodnikiem, który bardzo często wspierał organizację w momencie niedyspozycji jednego z zawodników. Dlatego też patrząc na jego ogromne doświadczenie, chęć do gry z naszymi zawodnikami oraz to, że chcieliśmy znaleźć zawodnika kompletnego za Siuhego lub Szejna – Paweł był oczywistym wyborem. Ogromnie cieszę się na sam fakt pracy z byalim, z którym mam nadzieję uda nam się ponownie wejść do topowych drużyn w Polsce oraz zawalczyć o dobre wyniki w Europie.

 – komentuje Paweł Potoczny, agencja Knacks

Po kilku miesiącach Bieliński wraca do aktywnej gry stając się członkiem nowego składu Izako Boars. Zespół w organizacji Piotra „Izaka” Skowyrskiego jest w trakcie gruntownej przebudowy po tym jak Hubert „Szejn” Światły oraz Kamil „siuhy” Szkaradek zasilili szeregi nowopowstałej akademii mousesports NXT. W szeregach Dzików wciąż pozostaje jedno wolne miejsce, co oznacza, że niedługo powinniśmy ujrzeć jeszcze jedno ogłoszenie.

Obecny skład Izako Boars:

  • Poland Daniel „STOMP” Płomiński
  • Poland Mateusz „TOAO” Zwistowski
  • Poland Michał „mono” Gabszewicz
  • Poland Paweł „byali” Bieliński
  • Poland Bartosz „hyper” Wolny – trener