Po wielu tygodniach najróżniejszych plotek, hiszpańska organizacja nareszcie oficjalnie potwierdza transfer – Nikola „NiKo” Kovač porzuca FaZe Clan na rzecz G2!

Pierwsze przesłanki o możliwym pozyskaniu Nikola „NiKo” Kovača pojawiły się jeszcze we wrześniu. Ciągnący się kryzys FaZe Clanu miałby być pretekstem do rozpoczęcia rozmów na linii NiKo-G2, które dziś zaowocowały transferem. Znalezienie porozumienia między organizacjami trzeba było czekać ponad miesiąc ze wzglądu na złożoność umowy, bardzo napięte grafiki obu zespołów oraz ogromne pieniądze potrzebne do wykupu Bośniaka.

Nikola „NiKo” Kovač jest zdecydowanie jednym z najbardziej utalentowanych graczy na scenie Counter-Strike'a. Szczyt jego kariery przypadł na lata 2017-2018, gdy zdobył kilka tytułów mistrzowskich na międzynarodowych turniejach np. ELEAGUE CS:GO Premier 2017, Intel Extreme Masters XIII – Sydney czy EPICENTER 2018. Co roku, począwszy od 2016, pojawia się w rankingu najlepszych graczy według portalu HLTV.

Jednak ostatnie miesiące w FaZe nie były usłane różami. Europejska formacja o sierpnia bieżącego roku, z tygodnia na tydzień traciła w światowym rankingu. Powodem tej sytuacji mogą być ciągnące się problemy kadrowe, których rozwiązaniem miało być przyjęcie Markusa „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye'a. Europejska formacja z Duńczykiem na pokładzie zaliczyła tylko jeden warty do odnotowania przebłysk. Dwa tygodnie temu wygrali Intel Extreme Masters XV – New York, lecz jak donoszą źródła, decyzja dotycząca transferu NiKo zapadła już wcześniej i wygrany turniej tego nie mógł zmienić.

Aktywny skład G2 Esports wygląda więc następująco:

  • France Kenny „kennyS” Schrub
  • Serbia Nemanja „nexa” Isaković
  • Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
  • France Audric „JaCkz” Jug
  • France François „AmaNek” Delaunay'a
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • France Damien „maLeK” Marcel – trener