Jacek „minise” Jeziak nie odpocznie sobie zbyt długo od gry drużynowej. Z dniem dzisiejszym został bowiem nowym zawodnikiem Actiny PACT!

Kilka dni temu doświadczony snajper za pomocą mediów społecznościowych ogłosił odejście ze składu Wiktora „TaZa” Wojtasa, do którego trafił około dwa lata temu. Razem z pozostałymi podopiecznymi Mariusza „loorda” Cybulskiego w przeszłości udało mu się, m.in. zwyciężyć DreamHack Open Montreal 2018 oraz dwie edycje ESL Mistrzostw Polski. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich miesiącach ARCY nie prezentowało nic szczególnego, jeśli chodzi o formę, a do tego kolejny raz straciło pracodawcę. Ostatecznie więc Jacek uznał, że lepiej będzie w nowym roku ubrać barwy innej ekipy.

Po usługi Jeziaka zgłosił się PACT, który mimo zdobycia mistrzostwa Polskiej Ligi Esportowej w Rzeszowie, nie może być zadowolony ze swoich wyników w minionym sezonie. Grono Dawida „lunAtica” Cieślaka nie zdołało utrzymać się w ESEA MDL i zaliczało mieszane rezultaty w różnych internetowych zawodach, także mogliśmy się spodziewać, że koniec końców postanowi ono dokonać zmiany, aby odświeżyć swoją grę.

Drużyna Kacpra „darko” Ściery zdecydowała, że na ławkę rezerwową przeniesie Szymona „Crityourface” Plutę, który z organizacją Marcina „padre” Kurzawskiego związał się w sierpniu 2019 roku. Spędził w niej zatem kilka miesięcy, które z pewnością pomogły mu nabrać cennego doświadczenia na przyszłość i po których zostanie mu parę ładnych wspomnień, jak chociażby podniesienie po raz pierwszy w karierze trofeum na jednym z najważniejszych polskich turniejów.

Pierwszy raz Actinę PACT minisem na pokładzie będziemy mogli obserwować w rozpoczynających się we wtorek otwartych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Z pewnością nasi rodacy chcieliby przejść przez te zmagania i powalczyć w zamkniętym etapie o awans na esportową imprezę w Spodku.

Niżej zostawiamy wypowiedź padre, który skomentował sytuację dotyczącą jego formacji.

Jacek ‘minise’ Jeziak, to niezwykle doświadczony zawodnik, który może wnieść wiele doświadczenia do drużyny, jak również szybko dopasować się do naszego stylu gry. Rozmowy z Jackiem nie były łatwe – to świetny negocjator. Tu po raz kolejny z pomocą przyszła ACTINA wspierając nas finansowo, zatrudniając jednocześnie minise'a jako pierwszego oficjalnego ambasadora marki.

Jeżeli chodzi o Szymona „Crityourface” Plutę, to on zostaje z nami. Będzie pełnił funkcję rezerwowego w PACT oraz zasili szeregi naszej drugiej organizacji, w której akurat brakuje snajpera. To bardzo utalentowany chłopak, który spędził pół roku pod okiem Dawida „lunAtica” Cieślaka, który szkolił go indywidualnie. Szkoda by nam było oddać taką perełkę… no chyba, że pojawią się jakieś interesujące oferty od innych klubów esportowych.”

Dywizja CS:GO w PACT po roszadzie prezentuje się następująco:

  • Poland Dawid “lunAtic” Cieślak 
  • Poland Krzysztof “Goofy” Górski
  • Poland Kamil “Sobol” Sobolewski
  • Poland Kacper “darko” Ściera
  • Poland Jacek “minise” Jeziak
  • Poland Vincent “VinS” Jozefiak – trener