OG przekazało polskim fanom nienajlepszą informację.  Mateusz „mantuu” Wilczewski ze względu na chorobę nie wystąpi na BLAST Premier Spring Finals.

Potwierdziło się najgorsze – mantuu ze względu na swój stan zdrowia nie będzie mógł wystąpić na wiosennych finałach BLAST Premier. Nieoficjalnie polski zawodnik został zakażony koronawirusem tuż po powrocie z Dubaju. Duńska organizacja szybko wskazała również tymczasowego zastępcę naszego rodaka. Wilczewskiego zastąpi inny snajper, cieszący się na scenie Counter-Strike’a równie wielką renomą.

Na BLAST Premier Spring Finals w buty mantuu postara się wejść  Abdul „degster⁠” Gasanov. Rosjanin w ubiegłą sobotę został przesunięty na ławkę rezerwowych Teamu Spirit ze względu na fakt, że 20-latek wciąż nie podjął decyzji, czy chce wyprowadzić się z Rosji, gdzie miesza wraz ze swoją partnerką. – Wyrazy uznania dla degsterowi za to, że zgodził się wspomóc nas tak szybko. Wielkie podziękowania także dla CEO Spirit za momentalne zorganizowanie tego wypożyczenia – czytamy w oświadczeniu duńskiej organizacji.

BLAST Premier Spring Finals rozpocznie się już 15 czerwca. Pierwszym rywalem OG w Portugalii będzie faworyzowane Natus Vincere, które jednak podobnie, jak ekipa nexy przybywa na turniej ze stand-inem – sdym.