Nie musieliśmy długo czekać na oficjalny komunikat 00Nation. Leonardo „⁠leo_drk⁠” Oliveira został odsunięty od brazylijskiego składu.

Wczoraj portal HLTV opublikował raport na temat przyszłości leo_drka w 00Nation. Redakcja, powołując się na własne źródła, zakomunikowała, iż Brazylijczyk wkrótce zostanie przeniesiony na ławkę rezerwowych norweskiej organizacji. Dziś skandynawski klub oficjalnie potwierdził te doniesienia i ogłosił, że 22-latek nie będzie dłużej aktywnie reprezentował szyldu 00Nation.

Przesunięcie leo_drka na ławkę rezerwowych 00Nation to pierwsza zmiana w składzie drużyny z Ameryki Południowej od czasu przedstawienia nowego rosteru w styczniu. Przez ostatnie miesiące ekipa coldzery nie wywalczyła jednak żadnego awansu na wielki turniej, a na dodatek całkowicie poległa w rozgrywkach Regional Major Rankings, odpadając z nich z bilansem 1-3.

Na ten moment nieznany jest następca leo_drka w składzie ekipy coldzery. Nieoficjalnie mówi się o tym, iż na celowniku norweskiej organizacji znaleźli się Rodrigo „⁠biguzera⁠” Bittencourta z paiN i Lucasa „⁠Lucaozy⁠” Nevesa z Sharks. Trudno wyobrazić sobie jednak, by biguzera zamienił świetnie się spisującą ostatnio drużynę rikza na będące w niemałym dołku 00Nation.