Organizacja FaZe Clan potwierdziła plotki, które wcześniej pojawiły się w sieci za sprawą Cybersportu. Markus „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye został piątym zawodnikiem europejskiego składu gwiazd.

Dwudziestodwuletni strzelec z Danii znalazł nowy dom. Po dwóch latach przygody w barwach North, Markus „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye ogłosił, że jego drogi z organizacją wspieraną przez F.C. Copenhagen się rozchodzą. Zaledwie po miesiącu dowiadujemy się, że zostaje zakontraktowany przez europejski skład gwiazd – FaZe Clan.

Kjaerbye wypełnia w FaZe lukę po Aurimas „⁠Bymas⁠” Pipiras, który w maju zastąpił jednego z najbardziej legendarnych graczy – Olofa „olofmeistera” Kajbjera Gustafssona. Bymas wszedł w bardzo duże buty, przez co nie spełnił oczekiwań ani drużyny, ani społeczności. Kjaerbye⁠ posiadając zdecydowanie większe doświadczenie powinien lepiej sprawdzić się w u boku graczy pokroju NiKo czy coldzery.

Duńczyk ostatnie dwa lata może uznać jako okres stagnacji. Jego rozstanie z Astralis owiane było w spore kontrowersje, wszak byli koledzy z drużyny podobno nie spodziewali się tego ruchu. Ci bardziej zgryźliwi obserwatorzy sceny CS:GO twierdzą, że karma do niego wróciła, wszak Astralis w tym czasie zapracowało na tytuł najlepszego składu w historii, zaś North trawione było przez problemy. Kjaerbye⁠ sam przyznał, że po wygranym Majorze, mówiąc potocznie, woda sodowa uderzyła mu do głowy.

Teraz Markus ma szanse odkupić swoje winy i ponownie może wbić się do światowej czołówki. Skład FaZe wygląda następująco:

  • Norway Håvard „⁠rain⁠” Nygaard
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Brazil Marcelo „⁠coldzera⁠” David
  • Latvia Helvijs „⁠broky⁠” Saukants
  • Denmark Markus „⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye
  • Serbia Janko „⁠YNk⁠” Paunović (trener)