Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad wraca do gry i to w rodzimym składzie. Norweg po zakończeniu przygody z 100 Thieves dołącza do Apeks.

Kilka dni temu amerykańska organizacja 100 Thieves, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, ogłosiła, że porzuca swój skład CS:GO i wycofuje się z esportowej sceny tego tytułu. W swoim pożegnalnym występie zespół zdobył wicemistrzostwo IEM New York North America, wzbogacając się o $10.000 i pokaźną pulę punktów RMR. Mimo to skład ten najprawdopodobniej nie przetrwa, wszak jeden z graczy już znalazł nowy dom.

Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad, jest jednym graczy, którzy kilkukrotnie znaleźli drogę na szczyt. W 2016 roku był częścią powstawania międzynarodowego składu FaZe Clan, zaś przez ostatnie dwa lata pracował z australijskim składem reprezentującym barwy Renegades, a później 100 Thieves. Ekipa ta stale pojawiała się na najważniejszych turniejach na całym świecie, a pod koniec ubiegłego roku wystąpiła w półfinale Majora w Berlinie. Mimo sukcesów na amerykańskiej scenie, jkaem postanowił wrócić do swojego kraju, nawet jeśli oznacza to dołączenie do zdecydowanie słabszej drużyny.

Od dziś Myrbostad reprezentować będzie barwy Apeks, które znajduje się na 65. pozycji rankingu HLTV. Jak twierdzi, już wcześniej rozważał powrót na rodzimą scenę, a całe zamieszanie z organizacją 100 Thieves wyklarowało jego myśli, dzięki czemu szybko podjął decyzję. Decydującymi argumentami była ciekawa oferta oraz możliwość budowania obiecującej drużyny na norweskiej scenie.

Skład Apeks:

  • Norway Ole „⁠Marcelious⁠” Kristian Langan
  • Norway Sander „⁠Grusarn⁠” Iversen
  • Sweden Dennis „⁠dennis⁠” Edman
  • Norway Laura „⁠Nasty⁠” Déjou
  • Norway Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad
  • Norway Pål „⁠Polly⁠” Kammen (trener)