Maciej „⁠F1KU⁠” Miklas opuszcza szeregi x-kom AGO i zostaje nowym zawodnikiem organizacji OG Esports wraz z czeskim zawodnikiem Adamem „⁠NEOFRAG⁠” Zouharem.

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, Maciej „⁠F1KU⁠” Miklas podpisał kontrakt z organizacją OG, tym samym opuszczając swój pierwszy esportowy „dom” – x-kom AGO. Osiemnastolatek rozpoczął swoją profesjonalną karierę w 2019 roku, od razu skupiając na siebie uwagę. Teraz po kilku latach gry z Jastrzębiem na koszulce, dzięki któremu zebrał bardzo cenne doświadczenie, wylatuje z gniazda.

Dołączyłem do AGO gdy miałem 16 lat nie mając doświadczenia na profesjonalnej scenie. Wierzyli we mnie od pierwszego dnia i wszystko co wiem nauczyłem się od nich. Otrzymałem okazję na grę z doświadczonymi zawodnikami, którzy pozwolili mi się rozwinąć. Zawsze będę wdzięczny za tę szansę, bo bez AGO nie znalazłbym się w tym miejscu. Chciałbym podziękować wszystkim z osobna w organizacji AGO. Na zawsze pozostaniecie częścią mojego życia. 

Teraz przyszedł czas na kolejny krok w mojej karierze. Jestem bardzo podekscytowany wizją nadchodzącej przyszłości. Dołączenie do OG to niebywała szansa dla mnie, jako że będę mógł rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Dziękiję za tę szansę. 

– napisał w oświadczeniu Maciej „⁠F1KU⁠” Miklas

Wraz z Maciejem, do OG dołączył czeski strzelec Adam „⁠NEOFRAG⁠” Zouhar – zawodnik o trzy lata starszy od F1KA. Adam najdłużej w swojej karierze spędził grając w ekipą SINNERS, z którą w najlepszym momencie uplasował się na 19. pozycji w rankingu HLTV.

Skład OG wygląda następująco:

  • Serbia Nemanja „⁠nexa⁠” Isaković
  • Israel Shahar „⁠flameZ⁠” Shushan
  • Poland Mateusz „⁠mantuu⁠” Wilczewski
  • Poland Maciej „⁠F1KU⁠” Miklas
  • Czech Republic Adam „⁠NEOFRAG⁠” Zouhar