Dzisiejszy dzień przyniósł nam zmiany w ekipie Kinguin. Bartosz 'Hyper' Wolny, który przez wielu stawiany był w roli drugiego trenera TK, zastępuje Damiana 'Furlan' Kisłowskiego.

Nie da się ukryć, że Team Kinguin zaliczyło mocny początek 2017 roku. Udało im się w końcu zaistnieć na dość dużym turnieju – mowa oczywiście o finałach WESG. Mimo, że nie wygrali całych zawodów, to jednak zajęli drugie miejsce oraz zaliczyli pierwsze, LAN-owe zwycięstwo z Virtus.pro. Oprócz tego awansowali do ESL Pro League, czyli jednej z najbardziej prestiżowych lig na świecie. Był to historyczny moment dla polskiej sceny CS:GO, ponieważ pierwszy raz w EPL o punkty walczyły dwa zespoły z naszego kraju – Virtus.pro Team Kinguin.

Później jednak coś się zepsuło. Mimo dobrych początków w EPL, zaczęły przychodzić coraz to gorsze wyniki, więc ich sytuacja w lidze z biegiem czasu wyglądała naprawdę słabo. Każdy zaczął się zastanawiać, co jest przyczyną. Gracze udali się nawet na bootcamp, aczkolwiek nadal nie widzieliśmy większych efektów. W końcu jednak otrzymaliśmy oficjalną informację o zmianach w zespole. Tym razem nie padło na dwóch, a na jednego reprezentanta Team Kinguin. Damian 'Furlan' Kisłowski żegna się z chłopakami, a na jego miejsce wchodzi były coach PRIDE – Bartosz 'Hyper' Wolny.

Nowy nabytek Kinguin od pewnego czasu był z nimi łączony. Podczas ESL Mistrzostw Polski nie przebywał z ekipą PRIDE, której jeszcze wtedy był częścią, tylko ciągle siedział w towarzystwie graczy TK. Dodatkowo można było zauważyć na filmiku u Grzegorza 'szpero' Dziamałka, że w przerwach między mapami, pomagał im z ustalaniem taktyk. Jego rolą w nowej drużynie będzie prowadzenie gry, czyli zostanie tzw. IGL'em.

– W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasza gra była daleka od ideału, głównie ze względu na brak prawdziwego In Game Leadera. Próbowaliśmy przydzielać stanowisko różnym zawodnikom, ale nie przynosiło to pożądanych efektów. Wreszcie uznaliśmy, że potrzebujemy nowej osoby w tej roli, i że najlepszym kandydatem jest Hyper. Wierzę, że jest dla nas brakującym ogniwem. Był callerem w swoich poprzednich drużynach, także w pozycji trenera – więc jego wybór wydawał się naturalny.

– mówi trener składu CSGO Mariusz „Loord” Cybulski w oficjalnym oświadczeniu.

Bartosz 'Hyper' Wolny w przeszłości reprezentował między innymi barwy Team AGG. Kiedy jednak Furlan rallen zdecydowali się odejść ze składu i dołączyć do Kinguin, on także poszedł w innym kierunku, a konkretniej do PRIDE. Tam jednak musiał się oswoić z nową rolą – został bowiem trenerem polskiej formacji. Teraz jednak wraca do profesjonalnego grania i na pewno będzie chciał pomóc Kinguin w powrocie na zwycięskie tory. Czy okaże się on osobą, której TK faktycznie potrzebowało?