Po siedmiu latach przerwy Evil Geniuses wraca na scenę Counter-Strike'a przejmując amerykańską formację NRG.

Evil Geniuses po raz pierwszy inwestuje w drużynę CS:GO przejmując skład NRG. Oficjalne ogłoszenie pojawia się na chwilę przed pierwszym meczem drużyny na turnieju ESL One New York 2019.

Pierwsze pogłoski o takim ruchu pojawiły się stosunkowo niedawno, bo najdalej przedwczoraj. Dziś do sieci trafiły zdjęcia byłych zawodników NRG ubranych w koszulki Evil Geniuses zrobione przez jednego z fotografów portalu HLTV. Takie dowody nie pozostawiły cienia wątpliwości, że oficjalne ogłoszenie nadejdzie lada moment. Skład zespołu pozostał bez zmian.

Reprezentanci NRG w ciągu kilku ostatnich miesięcy zaskakiwali formą, co zaowocowało czwartą pozycją światowego rankingu. Podczas StarLadder Major Berlin 2019 pokazali jak wielki mają potencjał pokonując zarówno Astralis, a następnie Team Liquid w fazie grupowej. Następnie ponownie spotkali się z Duńczykami w play-offach i tym razem sobie nie poradzili. Dziś o 20:35 podejmą rękawicę FaZe w turnieju ESL One New York.

Evil Geniuses jest jedną z wielu amerykańskich organizacji, które chcą powrócić do Counter-Strike'a. Marki takie jak Misfits, Dignitas 100 Thieves czy TSM również rozglądają się za nowymi reprezentantami na tej scenie.