Plotki bardzo szybko znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Astralis potwierdza, że już niedługo oddadzą Patricka „⁠es3taga⁠” Hansena w ręce organizacji Cloud9.

Wczorajszego wieczora pojawiły się doniesienia o rzekomym wykupieniu Patricka „⁠es3taga⁠” Hansena przez Cloud9 z jego obecnego domu – Astralis. Zaledwie 12 godzin później duńska organizacja potwierdziła te plotki informując, że do sprzedaży zawodnika dojdzie po zakończeniu DreamHack Open Fall 2020. Właściciel Astralis zapewnia, że będzie to jeden z największych transferów w historii esportu, lecz dokładne kwoty jeszcze nie zostały podane.

Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen rozpoczął grę z Astralis dokładnie 1 lipca, co oznacza, że był częścią duńskiej potęgi zaledwie przez trzy miesiące. Miał on wypełnić potężną lukę po Andreasie „Xyp9x” Højslethenie, który udał się na urlop zdrowotny spowodowany wypaleniem zawodowym. O dziwo poradził on sobie świetnie, wypracowując sobie rating na poziomie 1.12 i zdobywając mistrzostwo 12. sezonu ESL Pro League. Sam skomentował transfer w następujący sposób:

Sprawy dzieją się niebywale szybko. Jestem dumny z tego, że mogę reprezentować Astralis, kocham ich fanów i nigdy bym nie pomyślał, że mógłbym przedwcześnie zmienić drużynę. Dopiero co wygrałem swoje pierwsze duże mistrzostwo i naprawdę czerpię przyjemność z pracy z wszystkimi osobami związanymi z zespołem. Przez ostatnie sześć miesięcy rozwinąłem się zarówno jako osoba, lecz również jako gracz i zawdzięczam to organizacji.

Jak jak zostało powiedziane, to co oferuje mi Cloud9 jest rzeczą, którą każdy rozważyłby poważne. Bardzo podobają mi się pomysły na ten projekt i wierzę, że zespół utrzyma się w czołówce przez lata. Mimo, że jest mi smutno z powodu odejścia z Astralis, podejmuje wyzwania rzucone przez Cloud9. Dziękuję fanom za wielkie wsparcie, będę dla Was miał zawsze osobne miejsce w sercu!

Niestety tym razem nie dowiemy się na jaką kwotę opiewa kontrakt nowego zawodnika Cloud9, wszak organizacje doszły do porozumienia aby nie upubliczniać tych spraw. Do tej pory menadżer wschodzącego giganta na bieżąco informował o wartości swoich nabytków. Do tej pory najdroższy okazał się prowadzący zespołu, Alex „ALEX” McMeekin, którego wartość osiągnęła $1.650.000.

Transfer duńskiego zawodnika oznacza, że poznaliśmy główną piątkę, która będzie reprezentować amerykańską organizację w najbliższym czasie. Oto jak prezentuje się skład:

  • United Kingdom Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • United Kingdom William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Turkey Özgür „⁠woxic⁠” Eker
  • United States Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Denmark Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
  • Serbia Aleksandar „⁠kassad⁠” Trifunović (coach)