Jak podała organizacja, zrzeszająca europejskich zawodników, CRUC1AL zostanie przesunięty do nieaktywnego składu – a więc trafi na ławkę.

Po nieudanym występie w ESL Pro League, brytyjska organizacja zdecydowała się na dużą zmianę w swoich szeregach, bowiem Joey „⁠CRUC1AL⁠” Steusel związany był z Endpoint od dwóch i pół roku. Znaczący wpływ na takie posunięcie mogła mieć słaba dyspozycja zawodnika z Holandii, którego rating, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zatrzymał się na poziomie 0.99.

Rola gracza posługującego się karabinem snajperskim jest istotnym elementem, który często zaważyć może o wyniku spotkania. Jeżeli chcesz wygrywać mecze musisz mieć AWP'era, który w potrzebie jest w stanie wziąć na siebie ciężar gry. Jednak tych najważniejszych zwycięstw drużynie Endpoint zabrakło.  Z wcześniej wspomnianej ESL Pro League, pomimo niespodzianki jaką sprawili drużynie NaVi, pokonując rywali 2 – 0, odpadli z wynikiem 1 – 4, nie udało się także podczas kwalifikacji na majora.

Organizacja nie podała kto zastąpi CRUC1Al'a na stałe, jednak tymczasowo w jego rolę wskoczy nasz rodak – Miłosz „⁠mhL⁠” Knasiak. Jak wcześniej mogliśmy usłyszeć, w związku z obecną sytuacją w jakiej znalazła się akademia MOUZ, mhL dostał zgodę na poszukiwanie nowego teamu. Czy zostanie w Endpoint na dłużej? Na tę odpowiedź będziemy musieli nieco poczekać.