Hitowy transfer na linii fnatic-NIP właśnie stał się faktem. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin oficjalnie został nowym zawodnikiem Ninjas In Pyjamas.

Już rok temu Ninjas In Pyjamas dało całej scenie Counter-Strike'a wyraźny sygnał, iż chce zbudować zespół, który będzie w stanie dominować przynajmniej europejskie podwórko. Po transferze dev1ce'a NIP zaliczyło jednak tylko kilka dobrych występów, a swój udział na PGL Major Sztokholm Nindże zakończyły już na etapie ćwierćfinału. W kolejnych miesiącach w składzie szwedzkiej formacji dochodziło do stałych przetasowań, w składzie które jednak nie przynosiły oczekiwanych efektów.

Teraz Nindże po raz kolejny decyduje się sprowadzić gwiazdę światowego kalibru. Po ściągnięciu dev1ce'a oraz es3taga szwedzka organizacja sięga po Brollana, o którego transferze do NIP-u mówiło się już od dłuższego czasu. 19-latek przechodzi do Ninjas In Pyjamas z fnatic, którego barwy reprezentował od 2018 roku, wygrywając w tym czasie m.in. ESL Pro League. Według nieoficjalnych informacji szwedzki gigant zapłacił za Brolina swojemu odwiecznemu rywalowi blisko 600 tysięcy dolarów.

Póki co wciąż nie wiemy, kogo Brollan zastąpi w składzie Ninjas In Pyjamas. Obecnie szwedzka organizacja posiada w swoim zespoly teoretycznie aż siedmiu zawodników, aczkolwiek najbardziej prawdopodobne wydaje się degradacja phzyego oraz Plopskiego do akademii.

Skład Ninjas In Pyjamas prezentuje się następująco:

Sweden Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
Sweden Hampus „⁠hampus⁠” Poser
Sweden Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
Sweden Love „⁠phzy⁠” Smidebrant
Denmark Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
Sweden Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
Sweden Daniel „⁠djL⁠” Narancic (trener)
Denmark Nicolai „⁠device⁠” Reedtz (kontuzja)