Jakob „JUGi” Hansen zostaje siódmym zawodnikiem w dywizji CS:GO w Astralis. Dwudziestotrzyletni snajper reprezentował wcześniej m.in. barwy North, Optic czy Heroic.

W zeszłym miesiącu kontrakt Jakoba „JUGiego” Hansena z North dobiegł końca. Dwudziestotrzylatek reprezentował barwy organizacji wpieranej przez FC Kopenhaga przez niemalże okrągły rok, lecz od początku roku JUGi nie był częścią aktywnego składu. Hansen został pozyskany przez North po epizodzie w OpTic, lecz z pewnością uwagę na siebie ściągnął w barwach Heroic. Na przełomie 2017/2018 prezentował życiową formę, która przełożyła się na rating na poziomie 1.17, jednak później nie był w stanie powtórzyć tej skuteczności w OpTic i North.

Nie jest to pierwszy raz gdy JUGi podpisuje kontrakt z podmiotem nadrzędnym Astralis, czyli RFRSH Entertainment. Gdy grał on w Heroic, czyli podczas swojego złotego okresu w karierze, organizacja również podlegała pod RFRSH, przez co JUGi jest już zaznajomiony z ich metodologią. Sam komentuje ten ruch transferowy następująco:

Czuję się jakbym wrócił do domu. Jeśli mam być szczery, był trochę zestresowany, lecz w momencie gdy wszedłem do biura, poczułem się jak u siebie. Grupa rozrosła się niesamowicie, lecz znam większość osób zajmujących się drużyną, więc znam kulturę pracy i oczekiwania mi stawiane – na i poza serwerem. Przeżyłem wspaniałe chwile tutaj, a możliwość noszenia koszulki z czerwoną gwiazdą jest… jest to presja, ale jest to zarówno pocieszające jak i motywujące jak nic innego!

Ostatnio moja forma nie była stabilna w stopniu, w jakim chciałbym aby była, ale wiem co mogę osiągnąć przy sprzyjających warunkach, całe szczęście wiedzą też to Kasper Hvidt oraz Danny. Dodatkowo będę grał z grupą niesamowicie utalentowanych graczy, gdzie wydajność jest zawsze brana pod uwagę, a u mnie jej ostatnio brakowało. 

Skład Astralis prezentuje się następujaco:

  • Denmark Nicolai „device” Reedtz
  • Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
  • Denmark Lukas „gla1ve” Rossander
  • Denmark Emil „Magisk” Reif
  • Denmark Jakob „JUGi” Hansen
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen (od 1 lipca)
  • Denmark Danny „zonic” Sørensen (trener)