Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i skład znany jako Adwokacik zostaje zakontraktowany przez Wisłę Kraków. Zespół występować będzie pod nazwą Wisła All in Games!.

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek po odejściu z AGO Esports zapowiedział, że na pewno nie dołączy do już istniejącego składu, a spróbuje stworzyć coś nowego. Ponownie wrócił do tworzenia projektu pod nazwą Adwokacik i jak pokazała przyszłość, wyszło mu to na dobre.

Przez „nowy” Adwokacik przewinęli się tacy gracze jak Paweł „byali” Bieliński czy Mateusz „TOAO” Zawistowski, którzy reprezentowali barwy Virtus.pro. Jednak ostatecznie byli Virtusi nie zagościli na dłużej u boku Dziamałka. Mimo braku takich nazwisk, wciąż w zespole stworzonym przez Grzegorza pozostali zawodnicy o sporym doświadczeniu – Słoma i Kruk odnosili wiele sukcesów zarówno nad Wisłą, jak i poza granicami naszego kraju.

Adwokacik swój potencjał pokazał przede wszystkim podczas V4 Future Sports Festival, gdzie okazali się najlepsi w krajowych kwalifikacjach i wraz z Virtus.pro opuścili grupę i awansowali do fazy pucharowej wydarzenia. Dziamałek i spółka będą występować w najbardziej prestiżowych ligach w Polsce – ESL Mistrzostwach Polski oraz Polskiej Lidze Esportowej. Już w najbliższy weekend Wisła All In Games pojawi się w Poznaniu, gdzie po raz pierwszy z Białą Gwiazdą na piersi weźmie udział w turnieju WarmUP PGA.

To jest duży krok w stronie odbudowy Wisły, zarówno w sferze przyszłości, jak i teraźniejszości. Jest to dla mnie bardzo ważne, że młodzi zawodnicy zajmujący się profesjonalnie esportem, chcą dołączyć do Wisły Kraków i się profesjonalizować. 

 – powiedział Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków

Kontrakt pomiędzy Wisłą Kraków a All in Games będzie trwał przez trzy lata i opiewa na kwotę 1.800.000 złotych. Nie jest to pierwszy kontakt Wisły Kraków z esportem, wszak wcześniej mieli zakontraktowanych zawodników FIFA. W CS:GO Białą Gwiazdę reprezentować będą zawodnicy:

  • Poland Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Poland Kacper „Kap3r” Słoma
  • Poland Wiktor „mynio” Kruk
  • Poland Piotr „morelz” Taterka
  • Poland Grzegorz „jedqr” Jędras