Wczoraj na twitterze Valve pojawił się bardzo dziwny wpis, który może sugerować, że niedługo w grze pojawi się nowy tryb.

Counter-Strike od długiego czasu nie doczekał się żadnej porządnej aktualizacji. Społeczność jest coraz głodniejsza zmian, a deweloperzy niedawno próbowali nas zadowolić nową kapsułką z naklejkami. Stickery mimo, że bardzo ładne, nie zadowoliły rzeszy graczy. Jednak wiele wskazuje na to, że już niedługo gracze CS:GO doczekają się przełomowej zmiany. Najprawdopodobniej na oficjalnych serwerach pojawi się nowy tryb gry, doskonale znany świetnie z serwerów społeczności. Mowa tutaj o surfie.

Pierwsze przesłanki o tym pojawiły się za sprawą narzędzia Steamdb.info, które zbiera ogrom informacji ze Steama. Przy okazji śledzi wszystkie oficjalne serwery CS:GO, analizując przy okazji mapy. Serwis przechwycił informacje o mapie surf_beginner, po której „biegał” jeden gracz. Najprawdopodobniej był to jeden z deweloperów, testujący nową lokację.

Gracze od razu zaczęli spekulować o możliwym wprowadzeniu nowego trybu gry, co niejako mogło zostać potwierdzone przez samych deweloperów. Wczoraj na koncie twitter CS:GO pojawił się wpis (zdjęcie poniżej), który został błyskawicznie usunięty. Jednak w internecie nic nie ginie, a społeczność szybko podłapała wskazówkę. Być może jeszcze w tym tygodniu pojawi się aktualizacja, a jeśliby tak było, byłby to pierwszy raz gdy mapy do surfowania pojawiłyby się na oficjalnych serwerach.