Polska formacja PACT White, to drużyna, która dopiero zgrywa się ze sobą. Właśnie dlatego zdecydowali się wybrać na bootcamp, aby dopracować swoje standardy oraz stworzyć nowe taktyki. Udało nam się na kilka dni zajrzeć do chłopaków i popatrzeć jak idzie im trening.

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży przez tydzień stało się pewnego rodzaju domem dla formacji PACT White. Zawodnicy grający pod tą banderą wybrali się tam na bootcamp, który miał pomóc im w przygotowaniach do GG League oraz następnych wydarzeń, w których wezmą udział. Jeżeli chodzi o event na stadionie Lecha Poznań, to rozgrywał się on w miniony weekend i „Biali” zajęli tam czwarte miejsce. Rozmawiając z drużyną w Toruniu mogliśmy usłyszeć, że celują tylko i wyłącznie w zwycięstwo i każdy inny rezultat będzie dla nich porażką. Oznacza to, że raczej nie wrócili do domów z GG League zadowoleni.

Przejdźmy jednak do samego miejsca treningowego. Zawodnicy otrzymali dwa pokoje – jeden do grania, natomiast drugi taki zwyczajny, w którym mogli się przespać, czy zwyczajnie pogadać, gdy robili sobie przerwę. Ich lokum, gdzie odbywały się treningi wyglądało następująco:

@Filip Kochoń

Dodatkowo szef PACT cały czas dbał, aby jego ekipa się nie nudziła. Zorganizował nawet wspólne wyjście na toruńską MOTO Arene, na której odbywał się mecz żużla. Zawodnicy mogli dzięki temu poczuć emocje, które towarzyszą przy tradycyjnym sporcie.

@Filip Kochoń

Oczywiście nie można było zapominać, że bootcamp to nie wakacje, tylko okres gdzie trzeba ciężko pracować i reprezentanci PACT White byli tego świadomi. Codziennie starali się trenować, a do tego dochodziły czasem spotkania w ramach ESEA Open.

@Filip Kochoń

MCSM w Toruniu dało radę według tego co mówi fullspeed i spółka. Zawodnicy mieli do dyspozycji boisko do piłki nożnej, pokój w którym grali w bilarda, czy tenisa stołowego. Można więc wywnioskować, że nie było momentu, żeby im się nudziło.

 

@Filip Kochoń
@Filip Kochoń
@Filip Kochoń
@Filip Kochoń

Pewnego dnia, kiedy PACT White miało więcej czasu odbył się nawet mecz w piłkę nożną między „Białymi” a fundacją DW#43.

@Filip Kochoń

Celem PACT White na przyszłość jest póki co zaistnieć na polskiej scenie. Czy dadzą radę? Tego dowiemy się wkrótce, ale na pewno jest to zespół, który warto obserwować!

@Filip Kochoń