Mecz bez większej historii. BIG debiutujące z nowym zawodnikiem zdominowało Evil Geniuses na start rywalizacji w grupie C podczas ESL Pro League.

• Germany BIG 2:0 United States Evil Geniuses

Michałowi „MICHU” Müllerowi i spółce na początek przygody z ESL Pro League S14 przyszło podjąć odświeżone BIG. W teorii niemieckie grono straciło swoją największą gwiazdę – İsmailсana „XANTARES” Dörtkardeşa. Czy jednak było to widoczne na serwerze? Absolutnie nie. Drużyna prowadzona przez Johannesa „tabseN” Wodarza na Nuke'u, którego wybrało Evil Geniuses najpierw zdobyła 7 punktów w ataku, co było oczywiście dobrą zaliczką, a następnie pokazała, jak powinno się grać w defensywie. Zamknęła pojedynek wynikiem 16:9.

Po krótkiej przerwie obie ekipy przeniosły się na Dusta2, aby kontynuować rywalizację w serii BO3. Podopieczni Dustina „DuDe” Großmanna będący w ofensywie wyglądali zdecydowanie lepiej od formacji z naszym rodakiem na czele. Zdominowali EG wypracowując sobie rezultat 12:3. W drugiej połowie bez większych problemów dopięli swego zwyciężając 16:8.

BIG może być zatem zadowolone z debiutu w składzie z Nicklasem „gade” Gadem. Członkowie wspomnianego klubu jutro spróbują pójść za ciosem w potyczce z fnatic, a Evil Geniuses postara się zaskoczyć FaZe, choć patrząc na ich dyspozycję oraz kłopot kadrowy – może być z tym problem.