ELEAGUE właśnie poinformowało o rewanżu meczu finałowego ELEAGUE Major. Astralis i Virtus.pro ponownie zmierzą się między sobą!

Każdy fan CS:GO zapewne pamięta finał poprzedniego Majora. W Atlancie, podczas najważniejszego turnieju, najlepszy polski oraz duński zespół, dotarł do Wielkiego Finału. Wszyscy wiedzieli, że będzie to wielkie starcie i tak też się stało. Po dwóch mapach, na których i jedni i drudzy pokazali swoją siłę, doszło do trzeciej, która musiała wyłonić zwycięską drużynę. Train miał zadecydować o tym kto podniesie puchar najbardziej prestiżowego turnieju na scenie CS:GOVirtusi rozpoczęli wspaniale. Z rundy na rundę powiększali swoją pewność siebie oraz prowadzenie. W samej końcówce jednak coś się zepsuło i inicjatywę przejęło Astralis. Kiedy wydawało się, że Polacy mają „ostatnią prostą” do tego trofeum, Duńczycy zaczęli być bezbłędni i na styk wygrali mapę 16:14, a tym samym cały finał 2 do 1.

W Polsce chyba nie było kibica, który po takim finale nie czuł niedosytu. Zarówno drużyna Virtus.pro, jak i ich fani mocno cierpieli, bo wiedzieli, że ten finał „był w garści”. Wielokrotnie na streamach wypowiadał się sam Jarosław 'pashaBiceps' Jarząbkowski mówiąc, że to oni „przegrali” ten mecz, a nie Astralis go wygrało. W Las Vegas obie ekipy spotkały się w półfinale DreamHacka Masters i tam Wiktor 'TaZ' Wojtas, wraz ze swoją formacją dotrzymał słowa i po prostu zniszczył duński zespół – później oczywiście ostatecznie wygrali cały event, pokonując w Wielkim Finale SK Gaming.

Po zawodach w Las Vegas niedosyt lekko ucichł, ale jednak nadal to nie było „to coś” o co chodziło graczom VP i fanom. Zdecydowanie lepiej smakowałoby zwycięstwo w finale kolejnego ogromnego turnieju, przeciwko Duńczykom. Z inicjatywą wychodzi organizacja ELEAGUE. Postanowili bowiem zorganizować rewanżowy mecz między Virtus.pro Astralis! Wszystko rozegra się 16 czerwca o godzinie 3:00 naszego czasu, a zwycięzca tego starcia zdobędzie aż $250 000. Miejscem rozgrywek będzie standardowo studio, w którym został rozegrany pierwszy oraz drugi sezon ELEAGUE.

Astralis udowodni swoją wyższość, czy Virtus.pro odpowie? To będzie niesamowity mecz. Spotkanie obejrzycie oczywiście na kanale twitch – ELEAGUE. Nie możecie tego przegapić!