AGO Gaming wygrywa NVIDIA CS:GO Challenge. Drużyna ta w wielkim finale pokonała Izako Boars wynikiem 2:1 i po udanym dniu rywalizacji wzbogaci się o dwa tysiące dolarów.

• de_Overpass – Poland AGO Gaming 16:6 Poland Izako Boars

Izako Boars rozpoczęło pick przeciwnika od wygranej pistoletówki. Terroryści szybko odskoczyli na trzy oczka po udanych starciach z lepszym uzbrojeniem. Pierwszy full to natychmiastowa odpowiedź od AGO Gaming. Zawodnicy broniący szybko doprowadzili do wyrównania. Następnie zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, po czym jeden z zawodników zaczął mieć problemy techniczne. Ze względu na to do składu ,,Dzików” wszedł Bartosz 'Hyper' Wolny, zastępując Sebastiana 'NEEX' Trelę. Następny okres meczu przebiegł jednak pod dyktando zespołu Damiana 'Furlan' Kisłowskiego. Przy stanie 8:5 zapewnił on sobie zwycięstwo tej połowy Overpassa. Na tym nie poprzestał – wygrał także dwie ostatnie rundy i zakończył pierwszą część mapy prowadzeniem 10:5.

Druga pistoletówka to kontynuacja świetnej passy AGO Gaming. Po chwili formacja ta miała już osiem punktów przewagi dzięki solidnym potyczkom z lepszym ekwipunkiem. Starcie na fullu dało nadzieję na comeback Izako Boars, a pięć zabójstw zdobył w nim Kamil 'kamil' Kamiński. Jak się okazało, było to wszystko, na co stać ,,Dzików” na Overpassie. Terroryści szybko przełamali wroga, a później nie oddali do końca mapy już ani jednego punktu, ostatecznie wygrywając 16:6.

• de_Mirage – Poland AGO Gaming 11:16 Poland Izako Boars

Początek Mirage'a to wygrana przez Izako Boars runda pistoletowa. Dzikom udało się powiększyć prowadzenie do trzech punktów. Pierwszy full to kontynuacja dobrej passy terrorystów i wydawało się, że będą coraz bardziej odskakiwać oponentowi. AGO Gaming zrewanżowało się jednak w piątej potyczce, kiedy to ich ekwipunek odbiegał od tego, który posiadał przeciwnik. Dużą robotę zrobił Michał 'snatchie' Rudzki zdobywając trzy zabójstwa z AWP. Gracze broniący przejęli inicjatywę, zdołali zniszczyć ekonomię rywala i dość szybko wyrównać stan spotkania. Co więcej, ich dominacja trwała i po ugraniu ośmiu rund z rzędu zapewnili sobie wygranie pierwszej połowy. Do końca tej części udało im się zdobyć jeszcze dwa starcia, co przełożyło się na zwycięstwo 10:5.

Druga pistoletówka to początek comebacki Izako Boars. Tym bardziej można było w to uwierzyć po wygraniu potyczek z przewagą wyposażenia. Pierwszy w tej połowie full to ponowny sukces Dzików. Lepsza sytuacja finansowa pomogła im w wyrównaniu stanu mapy na poziomie 10:10. Dominacja antyterrorystów trwała i mieli oni naprawdę dużą szansę na całkowicie bezbłędną stronę broniącą. Te nadzieje prysły przy wyniku 14:10 na ich korzyść, kiedy to świetnym clutchem 1 vs 3 popisał się Furlan. AGO zostało szybko zresetowane, co tym samym zapewniło ich rywalom cztery punkty mapowe. Pick Izako Boars ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 16:11.

• de_Inferno – Poland AGO Gaming 16:6 Poland Izako Boars

Decydująca mapa rozpoczęła się lepiej dla Izako Boars. Dziki po wygranej pistoletówce natknęły się jednak na skutecznego force'a przeciwnika. AGO Gaming nie popełniło błędu rywala, choć pozwoliło na podłożenie bomby. To sprawiło, że terroryści dysponowali pełnym ekwipunkiem już w czwartej rundzie. Potrafili należycie to wykorzystać i zdobyć punkt. Pojawił się problem z ponowieniem sukcesu, przez co zawodnicy broniący zdołali przełamać wroga. Wtedy wkroczyli oni na zwycięską ścieżkę i odskoczyli na pięć oczek. Po tym byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, dzięki czemu ekipa Dominika 'GruBy' Świderskiego była pewna wygrania pierwszej połowy Inferno. Ostatni okres tej części meczu był wyrównany i to dało wynik końcowy 10:5.

Druga pistoletówka przybliżyła AGO Gaming do triumfu w tym turnieju. Po chwili na ich koncie widniało już osiem oczek przewagi dzięki skutecznym atakom na anty force i anty eco. Zwycięska passa trwała i byliśmy świadkami aż dziesięciu punktów turniejowych dla terrorystów. Wykorzystali drugą szansę i dzięki wygranej 16:6 mogli cieszyć się z triumfu w NVIDIA CS:GO Challenge!