Dwunasty turniej w Intel Extreme Masters w Chinach w historii z pewnością robi się coraz ciekawszy. Bardzo kompetytywną już listę uczestników zasili NRG.

Amerykańska ekipa jest obecnie jedną z czołowych drużyn w świecie Counter Strike'a. Po zaliczeniu udanego występu na majorze StarLaddera w Berlinie, na którym doszli aż do półfinałów, wspięli się jeszcze bardziej w rankingu HLTV. Zajmują oni obecnie trzecie miejsce w danym zestawieniu, które jest zresztą historycznym wynikiem dla organizacji. Dobra dyspozycja jest rozpoznawalna na całym świecie, jako że NRG zostało zaproszone na IEM w Pekinie.

Samo wydarzenie odbędzie się w dniach 7-10 listopada. Pulą nagród imprezy w Chinach będzie suma $250,000. Poza tym stawką będą kolejne punkty w kwalifikacji do wygrania trzeciego sezonu Intel Grand Slam. Żeby jednak zatryumfować trzeba będzie zmierzyć się z niełatwą opozycją. Innymi potwierdzonymi już uczestnikami IEMa są między innymi takie zespoły Team Liquid czy Astralis. Na turnieju zostały jeszcze cztery z ośmiu wolnych miejsc. Tylko jedno z nich podlega zaproszeniu, pozostałe trzy przypadną zwycięzcom kwalifikacji.

Tak obecnie prezentuje się lista uczestników IEM Beijing:

United States Team Liquid
Denmark Astralis
France Team Vitality
United States NRG