NRG odpada z amerykańskiego Minora! Faworyt turnieju pożegnał się z rozgrywkami po niespodziewanej porażce z eUnited i nie ma już szans na awans na Majora. Jego przeciwnik powalczy natomiast o bilet do Fazy Nowych Pretendentów z compLexity.

Nuke

NRG przegrało pistoletówkę na Nuke'u, jednak moment później zdołało pokonać rywala grając force'a. Antyterroryści uniknęli również pomyłki, dzięki czemu przed pierwszym fullem odskoczyli na 3:1. Tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł eUnited w przełamaniu przeciwnika. Daps wraz z kolegami znacznie przejęli inicjatywę i dokładali na swoje konto kolejne punkty. Co więcej, nie pozwalali oponentowi nawet na podkładanie bomby. Ostatecznie, zdobyli aż dziesięć rund z rzędu i każda z nich zakończyła się eliminacją wszystkich wrogów. Zawodnicy atakujący doszli nieco do głosu w końcówce połowy. Udało im się minimalnie zmniejszyć stratę, a wynikiem do przerwy było 4:11.

Początek drugiej połowy był podobny do poprzedniej. Tym razem to jednak NRG wygrało pistoletówkę i dało się błyskawicznie przełamać, co pozwoliło eUnited wkroczyć na zwycięską ścieżkę. Niżej notowana drużyna prezentowała solidną grę w defensywie i coraz bardziej zmniejszała dystans do rywala. Na jej nieszczęście, potknęła się na ostatniej prostej do remisu, czyli przy stanie 11:12. Również druga próba nie była udana, ponieważ terroryści natychmiastowo zresetowali przeciwnika, a później zapewnili sobie trzy punkty mapowe. Wykorzystali drugą szansę i zwyciężyli Nuke'a 16:13.

Na początku drugiej mapy eUnited ponownie wygrało pistoletówkę i dało się pokonać przeciwnikowi dysponującemu słabszym ekwipunkiem. NRG zdołało nieco odskoczyć z wynikiem – najpierw osiągnęło prowadzenie 4:1, a później 5:2. Dopiero wtedy terroryści wzięli się w garść i zaczęli niwelować stratę do rywala. Kilka skutecznych ataków najpierw pozwoliło im osiągnąć remis na poziomie 5:5, a później nawet dwupunktową przewagę. Końcówka należała już do ekipy FugLy'ego, która sięgnęła po trzy ostatnie rundy i przed zmianą stron minimalnie wygrywała 8:7.

Druga pistoletówka przyniosła kolejne wyrównanie, po czym eUnited wkroczyło na właściwą ścieżkę. Zawodnicy broniący pozwalali oponentowi na podkładanie ładunku, jednak dobrze radzili sobie przy odbiciach bombsite'ów, co przekładało się na zdobycze punktowe. NRG zrewanżowało się przy stanie 8:12, lecz nie było w stanie ponowić tego sukcesu. Relyks i spółka doskonale to wykorzystali i szybko zapewnili sobie aż sześć szans na zakończenie spotkania. Terroryści obronili tylko dwie z nich i ostatecznie musieli uznać wyższość rywala wynikiem 16:11.

Dust 2

Decydująca mapa była pierwszą, która rozpoczęła się bez błyskawicznego przełamania. Zarówno pistoletówkę, jak i starcia anty force wygrało eUnited. Pierwszy full był kontynuacją tej dobrej passy antyterrorystów. NRG odpowiedziało, kiedy na tablicy wyników widniało 0:5. Na nieszczęście zespołu, dał się on szybko zresetować. Od tego momentu ekipa dapra ponownie przejęła inicjatywę. Kolejne udane obrony zapewniły jej zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Gracze atakujący doszli do głosu dopiero przy stanie 1:10. Jak się okazało, nawet wtedy nie potrafili na dłużej zdominować rywala. Największy pokaz bezradności to runda nr 15, kiedy NRG zdecydowało się na rush B i zostało powstrzymane w kilka sekund. Wynikiem do przerwy spotkania było 3:12 na ich niekorzyść.

Po zmianie stron NRG wygrało pistoletówkę, lecz spotkało się z natychmiastowym resetem. Moment później byliśmy świadkami jeszcze jednej wymiany punktów. Dopiero wtedy eUnited przerwało tę serię, zdobyło drugą rundę z rzędu i zapewniło sobie aż dziesięć szans na zwycięstwo. Po chwili zawodnicy mogli już cieszyć się z wygranej 16:5.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.