Twórca odświeżonej wersji de_Tuscan poinformował, że mapa potrzebuje już jedynie ostatnich szlifów. Lokację sprawdzali deweloperzy CS:GO.

catfood pracujący nad odświeżeniem mapy de_Tuscan napisał na swoim twitterze, że lokacja jest już na wykończeniu. Zgodnie z jego szacunkami ukończył już 99.7% prac, a ostatnie szlify zostaną dodane po rozegraniu zamkniętych testów. Rework Tuscana trwa już prawie dwa lata, wszak pierwsze informacje zostały opublikowane przez catfooda we wrześniu 2020 roku.

Termin ukończenia prac może nie być przypadkowy. Dokładnie 21 sierpnia CS:GO obchodzi swoje dziesiąte urodziny, a Valve przygotowuje się do świętowania z tej okazji. Niedawno upłynął termin zgłaszania jubileuszowych naklejek w konkursie CSGO10, natomiast coraz częściej deweloperów amerykańskiego studia można „przyłapać” na pracy w specjalnej wersji gry przeznaczonej tylko dla pracowników.

Zaledwie w ciągu ostatnich miesięcy deweloperzy pracowali nad mapami z dopiskiem „s2” co zostało zinterpretowane jako lokacje przygotowywane na „Source2”. Ponadto użytkownik GabeFollower ujawnił, że niedawno sprawdzali również mapę Tuscan, o czym pisaliśmy tutaj. Wszystko może zgrywać się w jedną całość, a de_Tuscan trafi do oficjalnej puli map już w sierpniu tego roku.