Red Bull ogłosił kolejny turniej 2vs2, w którym udział wezmą profesjonalni gracze CS:GO. Wśród uczestników znaleźli się głównie gracze drużyn współpracujących z marką napoju energetycznego.

System nowego Red Bull Flick 2vs2 jest bardzo podobny do poprzedniej edycji – tym razem również organizatorzy zaprosili profesjonalistów, ale zostawili również sloty dla drużyn z kwalifikacji. Jest to dokładnie 4 z 16 miejsc w turnieju głównym. Oznacza to, że aż dwanaście uczestniczących duetów dostało bezpośrednie zaproszenie.

Drużyny będą grały na identycznych zasadach, co ostatnio – Hold The Flag. Rozgrywka polega na zajęciu i pilnowaniu flagi, kto będzie w posiadaniu proporca dłużej, ten wygra spotkanie. Turniej rozegra się na pięciu specjalnie stworzonych do takiej rozgrywki mapach. W puli nagród znajduje się aż 20 tysięcy dolarów, a cały turniej rozegra się w jeden dzień – 9 sierpnia.

Wśród uczestników zobaczymy naprawdę mocne nazwiska. Oto niektóre duety zaproszone do turnieju:

  • France Vitality – misutaaa i ZywOo
  • France G2 – kennyS i jaCkz
  • Serbia G2 – nexa i huNter-
  • Germany BIG – gob b i alexRr
  • ENCE – sergej i Aerial
  • Poland Honoris – Prism i NEO
  • Poland Honoris – reiko i TaZ

Z pewnością wyobraźnie rozbudza obecność ZywOo – najlepszy gracz na świecie 2019 roku jest na tyle skillowym graczem, że z przyjemnością będzie można go zobaczyć wyłącznie w pojedynkach aimowych. Obecność przedstawicieli G2 i Honoris również nie powinna dziwić – w końcu obie organizacje są sponsorowane przez Red Bulla. ENCE zaś broni wywalczonego ostatnio tytułu. Ciekawa jest także obecność gob b i alexRr – są to obecnie gracze dywizji Valoranta, jednak na krótką chwilę wrócą do CS:GO.

Transmisja turnieju odbędzie się na oficjalnym kanale Red Bulla 9 sierpnia.