Społeczność CS:GO znalazła kolejny czynnik mogący znacznie pogarszać płynność ulubionej gry. Tym razem dotyczy on platformy Steam.

Counter-Strike: Global Offensive to gra posiadająca małe wymagania sprzętowe – nie powiedział nikt, nigdy. Mimo że CS:GO ma już dziesięć lat, to z roku na rok produkcja działa coraz gorzej i wymaga coraz mocniejszych maszyn. Problemem jest fakt, że gra nie sprawia wrażenia płynności przy kilkudziesięciu klatkach na sekundę, a staje się przyjemna dopiero przy kilkuset FPS-ach.

W sieci roi się od poradników oraz pseudo-poradników mówiących o tym jak zwiększyć ilość klatek na sekundę. Niedawno do nich dołączył kolejny sposób i wiele wskazuje na to, że znajdzie się wśród tej pierwszej grupy, rzeczywiście robiących różnicę. Nie od dziś wiadomo, że sama platforma Steam może wpływać na płynność CS:GO i to właśnie tego dotyczy nowy „trik”. Co trzeba zrobić? Oto plan działania:

  1. Wejdź w Steam -> Ustawienia
  2. W zakładce przeglądarka usuń historię przeglądania oraz ciasteczka
  3. Z zakładce Pobieranie usuń pamięć podręczną pobierania
  4. Platforma Steam włączy się ponownie i będzie prosić o zalogowanie się

Wiele osób zgłasza, że ten sposób rzeczywiście rozwiązał ich problem ze spadkiem FPS-ów. Można go polecić szczególnie osobom, które korzystając z nakładki Steam przeglądają sieć podczas rozgrywki. Ponadto gracze twierdzą, że nawet nie odnotowując wzrostów w ogólnej liczbie klatek na sekundę, gra chodzi o wiele płynniej.