W tym roku mamy wyjątkowo dużo debiutantów na fotelu lidera światowego rankingu HLTV. Dzisiaj zostało nim Heroic. Tuż za plecami znajdują się ich rodacy – Astralis.

Finały ESL Pro League jak zwykle namieszały w rankingu HLTV. Finaliści rozgrywek – Astralis i Natus Vincere – wykonały ogromne skoki i obecnie znajdują się na stopniach podium. To najwyższe zajmuje jednak inna drużyna – Heroic. Duńczycy co prawda EPL nie wygrali, ale otarli się o finał. Dodając do tego ich fantastyczną formę w ostatnich tygodniach, cadiaN i spółka otrzymali nagrodę w postaci historycznego, pierwszego miejsca na świecie. No dobrze, ale skoro jedni awansowali, to ktoś musiał spaść. I tak oto spadki zaliczyły wszystkie pozostałe drużyny w TOP10, wyłączając Complexity. Z ogromnego awansu mogą cieszyć się także gracze mousesports, którzy przeskoczyli dziewięć ekip i znajdują się już na 12. miejscu. Coraz bliżej wypadnięcia z TOP30 są za to zawodnicy Virtus.pro (obecnie 28. lokata).

  1. Denmark Heroic (+1)
  2. Denmark Astralis (+7)
  3. Russian Federation Natus Vincere (+5)
  4. United States Evil Geniuses (-3)
  5. France Vitality (-2)
  6. Germany BIG (-1)
  7. Brazil FURIA (-3)
  8. United States Liquid (-2)
  9. France G2 (-2)
  10. European Union Complexity (-)

Co z polskim podwórkiem? x-kom AGO wróciło na pierwsze miejsce w regionalnym rankingu i znajduje się obecnie na 37. lokacie w światowym ujęciu. Tuż za plecami Jastrzębi, na 38. miejscu znajdują się gracze Wisły Kraków. Krajowe podium uzupełnia AVEZ.

13. European Union/Poland OG/mantuu (-1)

19. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-3)

37. Poland x-kom AGO (+9)

38. Poland Wisła Kraków (+4)

43. Poland AVEZ (-)

53. Poland PACT (+2)

56. Poland Izako Boars (-)

111. Poland Illuminar (-6)

123. Poland Honoris (+18)

188. Poland los kogutosl (-12)

205. Poland Gaminate (-15)

213. Poland Dr. Pepper (-1)

United States/Poland  Envy/MICHU – poza rankingiem