FMPONE nareszcie daje nam możliwość przetestowania jego odświeżonej wersji de_Cache. Mapę można pobrać z warsztatu.

Wszyscy wyczekiwaliśmy dzisiejszej premiery odświeżonego Cache'a, zapowiedzianej jeszcze podczas trwania turnieju ESL One New York. Właśnie podczas tego wydarzenia mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda lokacja po reworku, który trwał niemalże rok. Nowa szata graficzna mapy zebrała równie wielu przeciwników, co zwolenników zarówno wśród społeczności jak i gronie profesjonalnych graczy.

Spodziewaliśmy się, że premiera wyjdzie z inicjatywy Valve, które od razu wprowadzi Cache'a do puli map nieturniejowych i każdy z nas będzie mógł przetestować mapę na oficjalnych serwerach. Tak się jednak nie stało. Lokacja została najzwyczajniej opublikowana w warsztacie, gdzie każdy z nas może ją pobrać i przetestować, lecz tylko w gronie swoich znajomych, samemu tworząc serwer.

Jak przetestować nowego Cache? Musicie znaleźć mapę w warsztacie lub udać się pod ten adres. Następnie po zalogowaniu subskrybujecie ją, a lokacja automatycznie się pobierze i doda do Waszej biblioteki. Następnie możecie ją włączyć z poziomu zakładki „mapy warsztatu” w głównym menu lub wpisując w konsoli „map de_cache” i wybierając opcję poprzedzoną wyrazem „workshop”.