Już dziś startują mecze grupy C w turnieju DreamHack Masters Spring 2020 Europe, w którym zobaczymy min. debiuty nowych składów FaZe i GODSENT.

Ostatnie dni obfitowały w informacje o ruchach transferowych na scenie Counter-Strike'a. Dziś spotykają się drużyny, których zmiany odbiły się zdecydowanie najgłośniejszym echem. GODSENT odsunęło od składu Mikail „Maikelele” Bill, który po raz kolejny w swojej karierze został odsunięty od stworzonego przez siebie zespołu. Z kolei FaZe Clan poinformowało od tym, że Olof „olofmeister” Kajbjer potrzebuje na pewien okres odsunąć się w cień aby zregenerować siły i podjąć decyzje na temat swojej przyszłości.

Dziś obydwie wyżej wymienione drużyny spotkają się na serwerze i będą mogli przetestować nowych graczy. O ile GODSENT od razu poinformowało, że w ich szeregach grać będzie Asger „Farlig” Jensen, znany przede wszystkim z Copenhagen Flames, tak FaZe wciąż nie ogłosiło swojego „piątego”. Według doniesień ma to być szesnastolatek z Litwy – Aurimas „Bymas” Pipiras.

Jednak nim w szranki staną GODSENT i FaZe Clan, na serwerze pojawią się fnatic i Spirit. Grę Szwedów w ostatnim czasie śmiało można nazwać „w kratkę”. W ESL One: Road to Rio zakończyli na dwunastej pozycji po porażkach na takie ekipy jak Movistar Riders, Dignitas czy ENCE. Z kolei Spirit walcząc o punkty w Majorze nie przegrało ani jednego meczu, co przełożyło się na ich pozycję w rankingu HLTV – plasują się obecnie na 17. pozycji na świecie. Przed fnatic kolejne bardzo ciężkie zadanie.

Hramonogram:

  • 14:00 – Sweden fnatic vs Russian Federation Spirit
  • 17:00 – European Union FaZe vs European Union GODSENT

Mecze z polskim komentarzem można oglądać na kanale Polsat Games 2.