Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące powstającego duńsko-francuskiego super zespołu. Według nich sprawa była przyklepana jeszcze przed Majorem.

W trakcie trwania PGL Major Stockholm 2021 na światło dzienne wyszła informacja o powstającym super-teamie pod banderą Teamu Vitality. Francuska organizacja ma na początku przyszłego roku zakontraktować trójkę zawodników dotychczas znanych przede wszystkim z gry w barwach Astralis – Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen, Emil „⁠Magisk⁠” Reif oraz szkoleniowiec Danny „⁠zonic⁠” Sørensen mają stać się częścią Team Vitality na początku 2022 roku.

neL, francuski dziennikarz esportowy, rzucił więcej światła na ten szokujący ruch transferowy. Według jego doniesień, Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire ma pozostać prowadzącym zespołu, mimo że Emil „⁠Magisk⁠” Reif przez pewien okres piastował tę funkcję w Astralis. Decyzja o przyjęciu ten trójki zapadła jeszcze przed Majorem, więc zwycięstwo Astralis lub Vitality by tego nie zmieniło.

Ponadto na taki dobór zawodników nie mieli wpływu sami gracze, którzy obecnie reprezentują francuskie barwy. Zadecydowali o tym włodarze Teamu Vitality, którzy chcą mieć drużynę walczącą o najważniejsze tytuły na scenie CS:GO. Trójka Duńczyków nie chce się rozstawać, dlatego też zadecydowano o odsunięciu dotychczasowego trenera Pszczółek – XTQZZZ. Całemu tercetowi kontrakty kończą się z pierwszym dniem roku 2022, więc Vitality nie będzie musiało zapłacić za wykup.

Najwięcej niewiadomych jest związanych z Kévinem „⁠misutaaą⁠” Rabierem. Organizacja chce aby osiemnastoletni zawodnik rozwijał się pod ich skrzydłami, lecz jak twierdzi neL, wiele europejskich zawodników otrzymało prywatne wiadomości z pytaniem o chęci współpracy i gry w miejscu Rabiera. Na rozwinięcie tego wątku musimy jeszcze poczekać.

Na koniec pozostała sprawa komunikacji wewnątrz zespołu. Wszyscy zawodnicy podobno dysponują odpowiednim poziomem angielskiego żeby móc wymieniać najważniejsze informacje podczas meczu.