Jakub „kuben” Gurczyński ma przed sobą nowe wyzwanie w karierze trenerskiej. Został ogłoszony nowym szkoleniowcem międzynarodowego składu reprezentującego Apeks.

W kwietniu tego roku Jakub „kuben” Gurczyński opuścił MAD Lions. Był to efekt decyzji hiszpańskiego klubu, który postanowił wycofać się z CS-owej sceny. Nie oznaczało to jednak, że trener z Polski zostawił swoich dotychczasowych podopiecznych. Razem z ekipą po lekkich zmianach i pod nazwą ex-MAD Lions przystąpił jeszcze do kilku wydarzeń. Jedno z nich nawet zwyciężył – mowa o turnieju REPUBLEAGUE S3, za którego wygranie Gurczyński i spółka otrzymali $75 000.

Po przerwie wakacyjnej na kubena czeka już inne zadanie. Dziś dowiedzieliśmy się, że Jakub podjął współpracę z norweską organizacją Apeks, która przechodzi przez roszady. Zajął stanowisko głównego szkoleniowca, którym do tej pory był Pål „Polly” Kammen. Teraz Kammen zajmie się wspieraniem naszego rodaka jako asystent.

Jeżeli chodzi o graczy, to na pokładzie utrzymał się trzon w postaci Joakima „jkaem” Myrbostada, Martina „STYKO” Styka oraz Tima „nawwk” Jonassona. Wkrótce klub przedstawi dwóch nowych zawodników, którzy uzupełnią powstałe luki po odsunięciu Asgera „AcilioN” Larsena i Hugo „Chawzyyy” Günthera na ławkę rezerwowych. Pierwszym sprawdzianem dla odświeżonego Apeks będą kwalifikacje do rozgrywek RMR. Tura numer jeden wystartuje 15. sierpnia.

Skład Apeks na ten moment wygląda tak:

  • Slovakia Martin „STYKO” Styk
  • Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Sweden Tim „nawwk” Jonasson
  • Poland Jakub „kuben” Gurczyński – trener
  • Norway Pål „Polly” Kammen – asystent trenera