Dziś w nocy odbyła się oficjalna premiera Counter-Strike: Global Offensive w Chinach. Konferencja prasowa związana z tym wydarzeniem ujawniła wiele nowych informacji.

Na wcześniej wspomnianej konferencji prasowej organizowanej głównie przez Perfect World pojawiła się informacja, mówiąca że jeszcze tego lata mamy się doczekać silnika Source 2 zaimplementowanego do gry. Dodatkowo temu wydarzeniu ma towarzyszyć wprowadzenie nowej operacji. Żadna z tych informacji nie została jeszcze bezpośrednio potwierdzona przez Valve, lecz twórcy gry wspierali zarówno premierę jak i samą konferencję. To mogłoby świadczyć o autentyczności tych informacji.

@PerfectWorld

Dodatkowo na zdjęciach z wydarzenia przewinęła się magiczna liczba „128”, oczywiście w kontekście ticku. Jest to rzecz, o którą błagają wszyscy gracze CS:GO, która niewątpliwie polepszyłaby standard gier rankingowych. Jednak najprawdopodobniej tyczy się to wyłącznie chińskich serwerów, ponieważ już jakiś czas temu dystrybutor gry w tym regionie informował, że serwery, które on będzie zapewniał wyposażone będą w wymarzony tick 128.

@PerfectWorld

Jeżeli te informacje się potwierdzą będzie to przełomowy rok dla Counter-Strike: Global Offensive. Tytuł ten zyska jedną z największych aktualizacji w swojej historii, czyli nowy silnik gry, operację i być może wyczekiwany przez wszystkich tick 128. Rynek chiński jest jednym z największych i najważniejszych w esporcie. Można tutaj przywołać statystyki z oglądalności kwalifikacji do ELEAGUE Atlanta 2017, gdzie w skoku oglądalności chińska widownia stanowiła połowę. Valve zdecydowanie chce zadbać o dobre imię w tym regionie, a z pomocą Perfect World może wkupić w łaski rzeszy fanów CS:GO w Chinach.