Mapa de_Engage jest gotowa do testów przez społeczność. Lokalizacja została powstała dzięki twórcy Mirage'a, a do CS:GO trafiła dzięki osobie pracującej obecnie przy nowym Tuscanie.

Micheal „BubkeZ” Hull jest twórcą układu mapy de_Mirage, na której powstała dobrze nam znana lokacja z Counter-Strike'a: Global Offensive, ciesząca się ogromną popularnością. Jednak jeszcze za czasów „1.6”, BubkeZ stworzył mapę de_Engage, która teraz otrzymuje drugie życie w nowej odsłonie gry.

Po delikatnych usprawnieniach w układzie wykonanych przez RZL-a, mapa doczekała się wyglądu na miarę 2020 roku. Catfood, który jest twórcą Ruby oraz Shipped – map znanych z oficjalnych serwerów CS:GO, postanowił odświeżyć szatę graficzną de_Engage. Inspiracją stały się dla niego niemieckie fabryki samochodów, więc elementem charakterystycznym dla tej lokacji stała się oszklona wieża z autami, którą widać z każdej części mapy.

Engage trochę różni się od większości map znanych z puli map turniejowych, wszak jest o wiele bardziej „pionowa”. Oznacza to, że znajdziemy w niej trochę więcej zmian poziomu i pięter. Podobnie jak na Mirage'u możemy wejść na obszary bombowe zeskakując na niego, co przypomina apartamenty i pałace ze wspomnianej przed chwilą mapy. Dzięki temu mapa przynosi powiew sporej świeżości i nowego podejścia do rozgrywki.

Mapę można przetestować na platformie FaceIt na tzw. Mapcore Hub, dostępnym pod tym adresem. Jeżeli ktoś z Was chciałby się samemu przyjrzeć mapie, to znajdziecie ją w warsztacie Steam. Poniżej możecie zobaczyć prezentację lokacji przygotowaną przez 3kliksphilipa: