North potwierdziło, że Valdemar „valde” Bjørn Vangså został sprzedany do „pewnej drużyny”. Najprawdopodobniej potwierdza to plotki o składzie OG.

Valdemar „valde” Bjørn Vangså jest nieaktywnym graczem North od października. Z lwem na piersi występował przez ponad dwa lata, wszak w sierpniu 2017 roku został wykupiony przez z Heroic. W tym czasie wypracował sobie świetną opinię na scenie CS:GO – uplasował się na 20 miejscu najlepszych graczy roku 2018 według HLTV, wygrał pięć turniejów i był zdecydowanie najważniejszą personą duńskiego składu.

Jak zapewne wszyscy wiecie, nadszedł czas aby spróbować czegoś nowego i zmienić ścieżkę mojej kariery. Wobec siebie czuję, że podjąłem dobrą decyzję, lecz jak zawsze mam mieszane uczucia, gdy zostawiam coś za plecami, szczególnie, że było to dużą częścią mojego życia przez ostatnie dwa lata. Zagrałem w North 35 turniejów, z czego pięć wygrałem, a każdy z nich na swój sposób wgryzł się w moją pamięć.

 – powiedział valde w swoim oświadczeniu.

Wszystkie znaki wskazują na to, że były już gracz North wyląduje pod banderą OG, czyli organizacji znanej głównie ze sceny Dota2. U jego boku ma znaleźć się Aleksi „Aleksib” Virolainen, czyli były reprezentant ENCE oraz dwukrotny zwycięzca Majorów – Nathan „NBK-” Schmitt. Co ciekawe zespół miałby uzupełnić Issa „ISSAA” Murad oraz Brytyjczyk z polskimi korzeniami – Mateusz „mantuu” Wilczewski.

Domniemany skład OG wygląda następująco:

  • Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Jordan Issa „ISSAA” Murad
  • France Nathan „NBK-” Schmitt
  • United Kingdom Mateusz „mantuu” Wilczewski