Organizacja North, po roku współpracy, rozstaje się ze trenerem dywizji CS:GO – Torbjørnem „mithR” Nyborgem.

Torbjørn „mithR” Nyborg dołączył pod banderę North niemalże dokładnie rok temu, bo 4 lutego 2019 roku. Na początku pełniąc tę funkcję na zasadach okresu próbnego, lecz już po miesiącu został zakontraktowany przez duńską organizację. Przez następne dwanaście miesięcy duński skład odwiedził wiele turniejów LAN-owych, lecz zwyciężyli wyłącznie jeden z nich – DreamHack Open Sevilla 2019.

Na początku bieżącego roku North zaprezentowało nam odświeżenie szaty graficznej organizacji oraz zdecydowało się na zmianę w dywizji CS:GO. Jakob „JUGi” Hansen wylądował na ławce rezerwowych, a zastąpił go Mathias „MSL” Sommer Lauridsen, który przejął rolę prowadzącego. Być może współpraca między kapitanem a szkoleniowcem nie przebiegała pomyślnie, dlatego zdecydowano się na zmianę trenera.

North dziś za pomocą social mediów poinformowało o końcu współpracy z Torbjørnem „mithR” Nyborgem. Jak słusznie zauważyła społeczność, film informujący o zmianach ma bardzo dziwny wydźwięk. Organizacja w animacji odniosła się do… pogrzebu w wykonaniu wikingów. Fani organizacji od razu wyczuli niezręczność tej sytuacji, jasno dając znać, że nie wiedzą czy żegnać mithRa, bo odchodzi od zespołu, czy może stało się coś tragicznego.